Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Alwernia dla prezesa Alventy SA (ZDJĘCIA)

16.09.2023 09:03 | 0 komentarzy | 2 542 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Wiesław Hałucha, prezes Alventa SA otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Alwernia. Okazją do jego wręczenia były wczorajsze obchody Dnia Chemika w Grupie Kapitałowej Alventa SA.
0
Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Alwernia dla prezesa Alventy SA (ZDJĘCIA)
Burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila i Wiesław Hałucha, prezes Alventa SA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzja o przyznaniu tego tytułu, a także o dokonaniu wpisu do Złotej Księgi Gminy Alwernia, zapadła 29 czerwca. Podjęła ją Rada Miejska, po wcześniejszym rozpatrzeniu wniosku przez Kapitułę w składzie: Katarzyna Drabiec, Henryk Kędziora, Jolanta Kuciel, Sławomir Kurnik, Aurelia Macuda-Garnek.

Zbliża się stulecie
Wczoraj, podczas spotkania integracyjnego pracowników Alventy SA na alwernijskim stadionie, przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Beata Nadzieja-Szpila, przewodniczący Rady Miejskiej Alwerni Tomasz Tomaszewski oraz radny Henryk Kędziora przekazali prezesowi zaszczytne wyróżnienie. Gratulując tytułu, podkreślili, że Wiesław Hałucha w trakcie swej kariery zawodowej angażuje się w liczne przedsięwzięcia na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim oraz nie szczędzi środków na wspieranie ważnych inicjatyw kulturalnych, sportowych, edukacyjnych i charytatywnych.

Uroczystość stała się też okazją do złożenia życzeń władzom i załodze Alventy SA z okazji zbliżającego się jubileuszu stulecia firmy, którego obchody przypadną na 2024 rok.

Sąsiadka zakładów chemicznych
- Przez 40 lat mieszkałam po sąsiedzku przy zakładach chemicznych. Widziałam, jak one się zmieniały. Teraz jest to nowoczesny, innowacyjny zakład. Jesteście ważną częścią Alwerni, tworzycie ją - powiedziała Beata Nadzieja-Szpila.
- Jestem niezmiernie wzruszony i przede wszystkim wdzięczny rajcom miejskim za przyznanie mi tego tytułu. Traktuję to jako ogromne zobowiązanie na przyszłość, które zamierzam w całości wypełnić. Deklaruję nie tylko chęć współpracy z gminą Alwernia, ale i zaangażowanie oraz aktywne działanie razem z samorządem - podziękował za wyróżnienie prezes Wiesław Hałucha.

Miłośnicy jazzu dziękują
W oficjalnej części obchodów Dnia Chemika uczestniczyli oprócz władz samorządowych Alwerni, także przedstawiciele duchowieństwa, władze Alventy SA i zaprzyjaźnionych spółek oraz przedstawiciele policji. Nie zabrakło też przedstawiciela parlamentu. Był nim poseł Ireneusz Raś, który jako przewodniczący komitetu organizacyjnego najstarszego festiwalu jazzowego w Europie - Krakowskich Zaduszek Jazzowych, dziękował Alvencie SA za wspieranie tego artystycznego wydarzenia oraz pogratulował prezesowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Alwernia.

6 do 0
Obchody Dnia Chemika stały się też okazją do uroczystego pożegnania 6 osób, które w tym roku odeszły z Alventy na emeryturę. Ponadto został rozegrany mecz pomiędzy dwoma drużynami zakładowymi: Wytwórnią Związków Fosforowych oraz drużyną reprezentującą resztę zakładu. Puchar powędrował do tej pierwszej ekipy, która rozgromiła przeciwników, zdobywając 6 bramek.

Po części oficjalnej obchodów Dnia Chemika nadeszła pora na zabawę, tańce i przekąski do późnego wieczora.

Obywatel Honorowy Alwerni
Wiesław Hałucha - twórca Grupy Kapitałowej „Alventa Invest". Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest też absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Grupą Kapitałową Szkoły Głównej Handlowej. Realizował studia Master of Business Administration na University of Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Odbył liczne kursy i szkolenia z zakresu Zarządzania Grupą Kapitałową i Nadzoru Właścicielskiego.