Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dwie kobiety oszukane. Jedna straciła 75 tysięcy złotych oraz złoto

15.09.2023 18:00 | 0 komentarzy | 8 835 odsłon | Ewa Solak
Oszuści dzwonili na stacjonarne telefony w powiecie chrzanowskim. Dwie seniorki usłyszały, że ich córki są w szpitalu i potrzeba pieniędzy.
0
Dwie kobiety oszukane. Jedna straciła 75 tysięcy złotych oraz złoto
Dwie seniorki w powiecie chrzanowskim padły ofiarą oszustów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek oszuści zadzwonili najpierw do mieszkanki Chrzanowa. 85-letnia kobieta usłyszała, że rozmawia z pełnomocnikiem córki.

- Oszust powiedział jej, że córka spowodowała wypadek i sama też znajduje się w szpitalu. Żeby uniknąć konsekwencji, matka musi przekazać pieniądze - relacjonuje Iwona Szelichiewicz rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Osoba podająca się za pełnomocnika, zdołała wydobyć z seniorki informacje na temat posiadanej gotówki oraz biżuterii.

- Dodatkowo przekazała telefon kobiecie, która podając się za córkę zaczęła szlochać do słuchawki - mówi rzeczniczka.

85-latka przekazała oszustom 75 tys. zł oraz złotą biżuterię. Wkrótce zorientowała się, ze padła ofiarą naciągaczy. Zgłosiła się na policję.

Tego samego dnia podobna sytuacja miała miejsce w Trzebini. 87-letnia kobieta odebrała telefon i usłyszała to samo, co seniorka z Chrzanowa.

- Ona również przekazała oszustom pieniądze. Straciła 15 tysięcy złotych. Sprawę na policję zgłosiła córka - informuje Iwona Szelichiewicz.

Policja apeluje, żeby za każdym razem, gdy otrzymamy telefon o rzekomo bliskiej osoby w potrzebie, potwierdzać te informacje. Wystarczy bezpośrednio do niej zadzwonić. Próby oszustwa powinno się natomiast zgłaszać na policję.