Jakich nauczycieli specjalistów brakuje w lokalnych szkołach i przedszkolach - przelom.pl
Zamknij

Jakich nauczycieli specjalistów brakuje w lokalnych szkołach i przedszkolach

16:46, 30.08.2023
Skomentuj W lokalnych szkołach jest ok. 40 wakatów Fot. Pixabay W lokalnych szkołach jest ok. 40 wakatów Fot. Pixabay

Sprawdziliśmy, jakie braki kadrowe zgłosiły do kuratorium placówki oświatowe z naszego terenu. Najwięcej ofert jest dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

W lokalnych szkołach jest ok. 40 wakatów licząc pełne etaty, a także potrzeby zattrudnienai nauczycieli jakiegoś przedmiotu na kilka godzin.

Gmina Alwernia ma komplet nauczycieli.

Babice poszukują tylko nauczyciela etyki na 2 godziny.

Libiąż potrzebuje fizjoterapeuty na 4 godziny, nauczyciela przedmiotów zaowodowych na 24 godziny lekcyjne w tygodniu i historii na 7 godzin.

W Trzebini potrzeba nauczycieli wychowania przedszkolnego (25 i 40 godzin), fizjoterapeuty (4), podstaw przedsiębiorczości na 6 godzin, chemii na 4, logopedy na 10, pedagoga sepcjalnego na 40 godzin, anglisty na 40 godzin, nauczyciela matematyki, języka polskiego (po 40 godzin)i historii.

w Chrzanowie potrzebni są nauczyciele wychowania przedszkolnego (40, 35, 30 i 25 godzin), pedagog (20), oligofrenolog (35), pedagog specjalny (38 i 14), fizjoterapeuta (6 i 1), nauczyciel fizyki i astronomii (5) oraz edukacji dla bezpieczeństwa (5) muzyki i plastyki po 6 godzin.

(Dane dotyczą wszystkich typów placówek oświatowych i pochodzą z Kuratorium Oświaty w Krakowie).

Dyrektorzy szukaja też pracowników za pośrednictwem PUP. Tam dostępne są oferty dla nauczyciela w szkole specjalnej, dwóch nauczycieli przedszkoli i nauczyciela fizjoterapeuty.

MEiN podaje, że w szkołach w całej Polsce jest 21 tysięcy wakatów na stanowiskach nauczycieli. To zarówno pełne etaty, jak i wakaty po kilka godzin.

W  wielu szkołach problem rozwiązują emerytowani nauczyciele.

(Alicja Molenda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%