Zawodniczka z Dulowej brązową medalistką mistrzostw Europy (WIDEO)

18.06.2023 12:00 | 0 komentarzy | 3 396 odsłony | Michał Koryczan

Aleksandra Zielonka wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy w karate IKO Nakamura.

0
Aleksandra Zielonka. Fot. Udostępnione przez Roberta Zielonkę

W sobotę i niedzielę w Białymstoku odbywają się mistrzostwa Europy w karate IKO Nakamura.

Znakomity występ w zawodach zanotowała Aleksandra Zielonka. Reprezentująca barwy Zagłębiowskiego Klubu Oyama Karate 13-letnia zawodniczka z Dulowej wywalczyła brązowy medal w kategorii młodzików do 45 kg.

- Na turnieju honorowymi gośćmi była rodzina japońskiego twórcy stylu Seido-Juku Karate Kyokushin pana Tadashi Nakamura - mówi Robert Zielonka, tata świeżo upieczone medalistki mistrzostw Europy.

To kolejny sukces młodej zawodniczki w ostatnich miesiącach. W kwietniu zdobyła złoty medal mistrzostw kraju Oyama Polskiej Federacji Karate.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Trzebinia wygrała w Osieku po nerwowej końcówce

Igrzyska Europejskie 2023 coraz bliżej. Zawodnicy powalczą w Krzeszowicach o start na olimpiadzie

Zielone światło dla nowej szkoły w gminie Babice

Mistrz chrzanowskiej A-klasy zrezygnował z awansu do okręgówki

Na Dni Jaworzna można dotrzeć specjalną linią autobusową

Na drodze krajowej 79 w Trzebini powstanie bajpas. Przystanek autobusowy będzie w nowym miejscu