Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Trzebiński urząd szuka nazwy dla nowo powstającego obiektu w centrum miasta

09.06.2023 19:31 | 6 komentarzy | 3 185 odsłony | Alicja Molenda
Gmina ogłosiła konkurs. Chce, aby to mieszkańcy wymyślili nazwę dla budynku na roku Krakowskiej i Ochronkowej. Nie może być obraźliwa i ma się zmieścić w 50 znakach.
6
Trzebiński urząd szuka nazwy dla nowo powstającego obiektu w centrum miasta
Wizualizacja inwestycji autorstwa Uniprojektu Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na „działce po Aholdzie", trwają prace budowlane. Ich efektem ma być nowoczesny budynek, którego przeznaczenie nie jest wciąż oczywiste, bo pełnić ma wiele funkcji: m.in. mediateki, sali konferencyjnej, USC, kawiarni.

Gmina chce, aby to mieszkańcy go "ochrzcili". W tym celu ogłasza konkurs „Nazwij nowy budynek w centrum Trzebini". Propozycje mogą zgłaszać pełnoletni mieszkańcy.

- Nazwa powinna zmieścić się w maksymalnie 50 znakach, nie być obraźliwa, mieć pozytywne konotacje i oddawać wielofunkcyjny charakter miejsca. Doceniona będzie również kreatywność - czytamy w zasadach konkursu.

Zgłoszenia przyjmuje Urząd Miasta na formularzu konkursowym. Można dostarczać je osobiście (ul. Marszałka Piłsudskiego 14 lub Narutowicza 10) lub przesłać elektronicznie na adres konkursy@um.trzebinia.pl. Przesłane elektronicznie dokumenty powinny być podpisane własnoręcznie i dostarczone w formie skanów.

Przyjmowane są do piątku 16 czerwca.

W kolejnych dniach komisja konkursowa wybierze trzy najlepsze propozycje, które przejdą do kolejnego etapu.

Autorzy trzech wybranych propozycji, zostaną nagrodzeni - autor zwycięskiego hasła wybranego przez mieszkańców otrzyma tablet, dwaj pozostali autorzy zajmujący 2 i 3 miejsce: równorzędne, atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wybrane w pierwszym etapie nazwy zostaną poddane pod głosowanie. Najpierw każdy będzie mógł zagłosować na daną propozycję na Facebooku (22-23 czerwca), a osobiście będzie można poprzeć swój typ w sobotę 24 czerwca na stoisku promocyjnym urzędu podczas Dni Trzebini. Po zsumowaniu wszystkich głosów (oddanych na Facebooku i osobiście na placu przy Ochronkowej), jeszcze w sobotę wieczorem poznamy zwycięską propozycję nazwy. Zostanie ogłoszona na scenie, a autorzy wszystkich trzech nominowanych pomysłów, odbiorą nagrody.

Zainteresowanym zabawą życzymy powodzenia.

Szczegóły na stronie organizatora, czyli gminy.

--------------------------------------------------------------------------------------

PS. W nieformalnym obiegu nowo powstający obiekt nazywany jest Bizancjum. Nazwa ta ma mniej niż 50 znaków i nie jest obraźliwa. Skoro mamy w Trzebini Balaton, to czemu nie  możemy mieć Biznacjum? Może ktoś zgłosi do konkursu.