Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Mieszkańcy Czernej będą się bawić w sobotę na święcie wsi. Możecie do nich dołączyć

09.06.2023 17:00 | 0 komentarzy | 2 945 odsłony | Grażyna Kaim

Rozrywki i rekreacji nie zabraknie na sobotnich Dniach Czernej (w gminie Krzeszowice), ale będą też pokazy pierwszej pomocy i sporo atrakcji dla dzieci.

0
Mieszkańcy Czernej będą się bawić w sobotę na święcie wsi. Możecie do nich dołączyć
Plakat zapowiadający Dni Czernej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza na placu przy OSP rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca o godz. 16.00, ale godzinę wcześniej wystartują zawodnicy w biegu Czerneńska Mila. Zapisywać można się do godz. 14.30 (w dniu biegu). Start: koło Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej.

W programie Dni Czernej są występy:

  • orkiestry OSP Czerna
  • dzieci ze szkoły podstawowej
  • KGW Czernianki
  • amatorskiej grupy teatralnej

Po występach planowany jest pokaz pierwszej pomocy a na zakończenie imprezy zabawa taneczna.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali: dmuchane zjeżdżalnie, fotobudkę, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy oraz gry i zabawy. Wszystkie atrakcje dla dzieci są darmowe.

Będą też ziemniaki pieczone dla wszystkich uczestników pikniku.

Podczas imprezy można wesprzeć 8-miesieczną Aleksandrę z Krzeszowic, dla której organizowana jest zbiórka pieniędzy na operację w Stanach Zjednoczonych. Potrzeba na nią około 1 400 000 zł. Puszki będą wystawione przez cały czas trwania pikniku. Pieniądze dla Oli zbierane są też za pośrednictwem portalu siepomaga.pl (Aleksandra Dzwonek).

Dni Czernej to impreza zorganizowana przez lokalne instytucje i organizacje: sołectwo, szkołę, KGW, OSP, SIS (Stowarzyszenie Incjatyw Społecznych) oraz Klasztor Karmelitów Bosych.