Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Są jeszcze wolne opaski bezpieczeństwa dla seniorów

06.06.2023 09:10 | 0 komentarzy | 2 161 odsłony | Łukasz Dulowski
Centrum Usług Społecznych w Alwerni zaprasza do siebie osoby starsze, które chcą skorzystać z tej formy wsparcia.
0
Są jeszcze wolne opaski bezpieczeństwa dla seniorów
Opaski bezpieczeństwa dla seniorów czekają w Centrum Usług Społecznych w Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zeszłym roku CUS w Alwerni zakupiło 40 opasek i podpisało umowę z firmą świadczącą takie usługi.

- Kilka opasek jest wolnych, więc jeśli ktoś chce z nich skorzystać, to zapraszam do Centrum Usług Społecznych - mówi dyrektorka Małgorzata Kubica.

W tych opaskach jest przycisk wzywania pomocy i głośnik. Po drugiej stronie odzywa się ratownik ze wspomnianej firmy zarządzającej tym systemem. Rozmawia z seniorem, czasem uspokaja, dopytuje o szczegóły. W razie potrzeby wzywa pogotowie.

- Takie opaski były już nieraz wykorzystywane przez naszych seniorów. Chodzi chociażby o sytuacje, gdy ktoś się przewrócił albo źle się poczuł - dopowiada Kubica.

Jak można się zgłosić do programu „Korpus wsparcia seniora" i skorzystać z pomocy (wsparcie wolontariatu + opaski bezpieczeństwa)?

- Przyjęcie nowej osoby polega na wypełnieniu formularza, jeśli chodzi o codzienne wsparcie. Przy opaskach jest trochę więcej formalności. Generalnie - wszystko można załatwić u nas, w Centrum Usług Społecznych, albo zadzwonić do nas i pracownicy CUS przyjadą pod wskazany adres - zapewnia Małgorzata Kubica, dyrektorka Centrum Usług Społecznych w Alwerni.