Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Liczą szamba i przydomowe oczyszczalnie w Libiążu

05.06.2023 17:00 | 3 komentarze | 3 803 odsłony | Grażyna Kaim
Rozpoczęła się inwentaryzacja zbiorników bezodpływowych na ścieki (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni w gminie. Potrwa do 30 listopada.
3
Liczą szamba i przydomowe oczyszczalnie w Libiążu
Fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwentaryzacja jest prowadzona w formie oświadczenia-ankiety. Jej dane będą wykorzystane do przygotowania ewidencji tych obiektów. Jak informuje libiąski urząd miejski takie opracowanie jest wymagane przez Ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Inwentaryzacja nie dotyczy budynków podłączonych do kanalizacji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele lub użytkownicy nieruchomości zobowiązani są do podania informacji o pojemności zbiornika na ścieki lub rodzaju i przepustowości przydomowej oczyszczalni, a także o częstotliwości pozbywania się osadu ściekowego. Mają też odpowiedzieć na pytanie, czy posiadają umowę na opróżnianie zbiornika.

Ankietę można pobrać ze strony internetowej urzędu, u sołtysów Gromca i Żarek oraz w urzędzie miejskim. Wypełnioną należy przynieść do urzędu, przekazać sołtysowi albo wysłać mailem. Dokładne wskazówki opisane są na arkuszu ankiety.

Inwentaryzację będą też przeprowadzać ankieterzy z firmy Studio Map Marcin Spisak (posiadają imienne upoważnienia burmistrza Libiąża i zobowiązani są do okazania dowodu osobistego na wezwanie właściciela nieruchomości).