Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Integracja i dobra zabawa na pikniku rodzinnym w Sierszy

04.06.2023 11:00 | 0 komentarzy | 1 939 odsłona | Grażyna Kaim

Zabawa, radość, zachwyt takie emocje dominowały na piątkowym pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Terapeutyczną Szkołę Podstawową Specjalną oraz Przedszkole Specjalne „Harmonijka" w Trzebini. Impreza była też okazją do zbierania datków na rozbudowę placówki.

0
Integracja i dobra zabawa na pikniku rodzinnym w Sierszy
Występ podopiecznych szkoły terapeutycznej w Trzebini podczas pikniku rodzinnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szkoła powstała w 2018 roku. Rok później przeniosła się do budynku dawnego przykopalnianego szpitalika w Sierszy. Wtedy powstało też przedszkole. W placówkach uczą się i rehabilitują dzieci niepełnosprawne umysłowo, w tym też z autyzmem i zespołem Aspergera. Choć i szkoła, i przedszkole są prywatne, to nie są płatne.

Zapotrzebowanie jest coraz większe, więc szkoła chce się rozwijać. Ma gdzie, bo na razie zajmuje tylko część budynku przy Grunwaldzkiej, ale potrzebne są na to pieniądze. Cały czas poszukuje więc dodatkowych źródeł finansowania.

Małe cegiełki dołożyli do tego uczestnicy pikniku, wrzucając datki do puszek ustawionych przy różnych piknikowych atrakcjach.

A tych nie brakowało. Były pieczone ziemniaki, pyszne, domowe ciasta, także dmuchane zjeżdżalnie, ogromne bańki oraz inne gry i zabawy. Z wielką przyjemnością i dzieci, i rodzice oglądali galerię zdjęć pokazującą codzienną pracę placówek oraz ich podopiecznych.

A fotograficzną relację z pikniku obejrzycie w naszej GALERII.