Nie masz konta? Zarejestruj się

Regulice

Pierwszy pumptrack w powiecie chrzanowskim otwarto w Regulicach. Radny niespodziewanie chwycił za rower (WIDEO, ZDJĘCIA)

03.06.2023 16:00 | 0 komentarzy | 4 159 odsłony | Łukasz Dulowski
To jedna z atrakcji sobotnich Dni Regulic i Nieporazu. Impreza ma potrwać do niedzieli nad ranem.
0
Pierwszy pumptrack w powiecie chrzanowskim otwarto w Regulicach. Radny niespodziewanie chwycił za rower (WIDEO, ZDJĘCIA)
Pierwsi rowerzyści na nowym pumptracku w Regulicach. Na zdjęciu radny powiatowy Leszek Kukla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Nowy tor do jazdy m.in. na rowerach sportowych jest zlokalizowana przy Chrzanowskiej w Regulicach, w sąsiedztwie boiska piłkarskiego SPRiN-u.

- Tej inwestycji nie byłoby, gdyby nie ci panowie - powiedziała ze sceny burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila.

To: Antoni Woszczyna, Emilian Kopeć, Kacper Czak, Sebastian Waga i Wiktor Gorzynik. Wszyscy z Alwerni.

- Przyszli do mnie z prośbą, że chcą pumptrack w Alwerni. Tam niestety nie mamy gminnych działek pod taki obiekt, ale są w Regulicach. Obiecałam im, że jak będą jakieś pieniądze, to zrobimy pumptrack. Udało się je pozyskać dzięki mieszkańcom gminy Alwerni, którzy zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. W efekcie uplasowaliśmy się na trzecim miejscu i dostaliśmy od wojewody nagrodę finansową. Dziś możemy się cieszyć nowym pumptrackiem - przypomniała burmistrz.

Jazdę na pumptracku prezentował Bartosz Giemza z Rybnika. Zaraz potem radny powiatowy Leszek Kukla ściągnął marynarkę i niespodziewanie wskoczył na sportowy rower. Zrobił parę kółek na pumptracku i nawet dostał brawa.

O godz. 20 w Domu Ludowym w Regulicach wystąpi zespół Tacy Sami (covery Lady Pank), o godz. 21 - Hit Boyz.

Zabawa taneczna z DJ Mateuszem, w ramach Dni Regulic i Nieporazu, potrawa od godz. 22 do godz. 3 nad ranem.


***
Pumptrack jest to tor przeznaczony przede wszystkim do jazdy na rowerze, ale może też być wykorzystywany do jazdy na deskorolkach i rolkach. Ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami powodującymi, że jazda na rowerze właściwie nie wymaga pedałowania. Pierwsze pumptracki powstały w latach 70. i 80. minionego wieku, jako trasy dla rowerzystów BMX.