Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nad zalewem Chechło w Trzebini 60 lat temu

03.06.2023 12:00 | 2 komentarze | 5 396 odsłon | Łukasz Dulowski
Archiwalne zdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Violetty Zakrzewskiej z Trzebini, autorki bloga „Zaplatana w historię".
2
Nad zalewem Chechło w Trzebini 60 lat temu
Plastyczka Janina Nowak przed nieistniejącym budynkiem nad zalewem Chechło w Trzebini. Początek lat 60. XX w. Zdjęcie ze zbiorów Violetty Zakrzewskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Na pierwszym planie widzimy mamę pani Violetty - Janinę Nowak, plastyczkę z Trzebini w oryginalnym, własnoręcznie wykonanym kapeluszu.

Nad brzegiem stoi obiekt, który powstał ok. 1955 r. Z przodu znajdował się hangar Sekcji Kajakowej KS Hutnik Trzebinia z tarasem widokowym.

- Za hangarem bar PSS-u czynny w sezonie kąpielowym. Nad barem mieszkanie gospodarza obiektu i pokoje gościnne. Za budynkiem w stronę plaży był ogród z kilkoma okrągłymi stołami. Blat stołu wykonany z desek umocowany na stalowej rurze wbitej w ziemię. Przy każdym stole były cztery ławeczki dwuosobowe. Wykonane z pojedynczej deski umocowanej na dwóch rurach wbitych w ziemię. Deski heblowane pomalowane olejno na różne kolory. W drugiej połowie lat 60. obiekt przejął Powiatowy Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku (POSTiW). Użytkownicy pozostali ci sami. Dobudowano do ściany hangaru okratowaną drewnianą wiatę, w której urządzono przechowalnię i wypożyczalnię ok. 20 kajaków turystycznych POSTiW-u, zatrudniając w niej dwóch pracowników. W połowie lat 70. budynek przejęła KWK Siersza, lokując w hangarze swój Klub Żeglarski - opisuje Leszek Morawiecki z naszej facebookowej grupy PRZEŁOMowe Kadry.

TAK DZISIAJ WYGLĄDA TO MIEJSCE