Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Ludzie myśleli, że pompy pomogą, a tu wypadły nowe dziury w Trzebini

02.06.2023 23:00 | 17 komentarzy | 10 062 odsłon | (AM)
Tym razem na kortach tenisowych i w okolicach ul. Odkrywkowej w Sierszy.
17
Ludzie myśleli, że pompy pomogą, a tu wypadły nowe dziury w Trzebini
Trzebinia. Nowa dziura w ziemi. Zapadlisko na kortach tenisowych. Fot. z FB osiedla Siersza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Korty tenisowe w Trzebini znajdują się przy ul. Grunwaldzkiej, niedalego NOT-u. Cały ten obszar jest wskazywany na mapach SRK jako zagrożony zapadliskami.

Z kortów korzystał m.in. Uczniowski Klub Tenisowy Yonex. Teraz  zapewne nikt już nie odważy się tam wejść. Miasto nie ma tenisistom do zaoferowania zastępczego miejsca do treningów. Kiedyś korty tenisowy był też na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 na Trzebionce, ale zniknął.

Jak informuje przewodniczący Mateusz Król na FB grupie osiedla Siersza, drugie odkryte dzisiaj zapadlisko przy Odkrywkowej, nie jest zbyt duże.

Wczoraj ruszyły pompy mające powstrzymać napór wody z podziemi dawnej kopalni i zapobiegać zapadliskom. Wielu ludzi miało nadzieję na uspokojenie sytuacji. Nikt tego jednak nie obiecywał. Jak mówił prof. Mariusz Czop z AGH, tych pomp powinno być więcej i w różnych miejscach.

Wiadomo, że na razie pracuje jedna. Druga jest urządzeniem zapasowym. SRK zapewnia, że woda wydobywana spod ziemi i odprowadzana do Koziego Brodu jest przebadana.

Wraz z dzisiejszymi, nowymi dziurami w ziemi, na osiedle wrócił strach.