Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Bezpłatne badania i wykłady na temat zdrowia w ramach Klubu Pacjenta w Chrzanowie

02.06.2023 18:30 | 0 komentarzy | 1 327 odsłona | (zew)

5 czerwca (poniedziałek) Fundacja „Z Sercem do Pacjenta" we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Chrzanowie i Narodowym Funduszem Zdrowia zapraszają na tzw. Klub Pacjenta - czyli bezpłatne badania i wykłady na temat zdrowia.

0
Bezpłatne badania i wykłady na temat zdrowia w ramach Klubu Pacjenta w Chrzanowie
Plakat zapowiadający Klub Pacjenta w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja odbędzi się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego (ul. Focha 3). Początek o godz. 16.00.

Kluby Pacjenta to bezpłatne, otwarte spotkania, których celem jest edukacja w zakresie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia. Organizowane są z inicjatywy Fundacji „Z sercem do Pacjenta" Grupy American Heart of Poland i odbywają się cyklicznie niemal w całej Polsce. W Chrzanowie spotkanie odbędzie się po raz drugi.

- Udział w Klubie Pacjenta to doskonała okazja do tego, by poszerzyć wiedzę na temat walki z chorobami cywilizacyjnymi, zdrowego odżywiania czy aktywności fizycznej. Chcemy w ten sposób zachęcić do wprowadzenia drobnych nawet zmian w codziennych nawykach, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę stanu zdrowia. Zachęcamy również do tego, by pamiętać o profilaktyce - stąd też podczas spotkań oferujemy możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach oraz indywidualnych rozmowach ze specjalistami - mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta".

Jednym z głównych tematów podejmowanych podczas spotkania w Chrzanowie będzie zawał serca. W Polsce jest odpowiedzialny za ok. 15 tys. zgonów rocznie, co dziesiąty dotyczy osób przed 45. rokiem życia.

O tym, jak rozpoznać zawał, jakie są jego przyczyny i proces leczenia opowie dr hab. n.med. prof. uczelni Aleksander Żurakowski, kardiolog Grupy American Heart of Poland.

Przedstawiciel Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ poinformuje o programach profilaktycznych oferowanych przez NFZ, z których można skorzystać bezpłatnie, bez wychodzenia z domu - dostępne są bowiem w formule online.

Na pecjalnym stoisku ds. profilaktyki specjaliści NFZ będą się dzielić poradami na temat zdrowia oraz praktycznymi wskazówkami z zakresu poszczególnych programów.

Podczas spotkania będzie też możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami oraz skorzystania z bezpłatnych badań.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji.