Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uczestnicy wojewódzkiego konkursu w CUS recytowali Szymborską i Osiecką (GALERIA)

01.06.2023 15:00 | 0 komentarzy | 1 650 odsłona | Red

Centrum Usług Socjalnych w Chrzanowie gościło w środę, 31 maja, podopiecznych z kilkunastu ośrodków wsparcia w województwie. Okazją był organizowany po raz 17. Małopolski Konkurs Recytatorski Środowiskowych Domów Samopomocy.

0
Uczestnicy wojewódzkiego konkursu w CUS recytowali Szymborską i Osiecką (GALERIA)
Uczestnicy konkursu z jurorami i zaproszonymi gośćmi, fot. CUS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku konkurs odbywał się pod tytułem „Polskie poetki XX i XXI w." Uczestnicy recytowali utwory, m.in. Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Urszuli Kozioł czy Haliny Poświatowskiej.

Jak zaznaczali w swych wypowiedziach członkowie jury zaangażowanie i wrażenia artystyczne pozostawione przez wszystkich występujących stały na bardzo wysokim poziomie.

Jury w składzie Jolanta Kupiec (animatorka kultury, prezes Grupy Twórczej Cumulus), Agnieszka Reszka (nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Płazie) oraz Tomasz Jurkiewicz (reżyser i scenarzysta) pierwsze miejsce w konkursie przyznało reprezentantowi Środowiskowego Domu Samopomocy w Proszowicach, drugie reprezenantce ŚDS w Miechowie i trzecie reprezentantce z Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

- Celem imprezy jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, rozwijanie zainteresowań poezją i literaturą, promowanie postaw prospołecznych oraz dobra zabawa - mówią organizatorzy, przedstawieciele  Środowiskowego Domu Samopomocy w Chrzanowie działającego w ramach Centrum Usług Socjalnych.

Jednostka jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób zaburzonych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie. Świadczy usługi w zakresie zajęć terapeutycznych, treningów umiejętności społecznych oraz treningów czynności życia codziennego.

Jak podkreślają organizatorzy przygotowanie tak dużej imprezy było możliwe również dzięki wsparciu sponsorów, którzy zapewnili nagrody i upominki dla uczestników wydarzenia, za które Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie serdecznie dziękuje.