Nie masz konta? Zarejestruj się

Bolęcin

Dwuletni Leon walczy o samodzielność

01.06.2023 16:00 | 0 komentarzy | 2 213 odsłony | Michał Koryczan

Chłopczyk cierpi na wrodzony niedorozwój uda. Ma szansę na normalne życie. Musi jednak przejść szereg kosztownych operacji, na które potrzeba miliona złotych.

0
Dwuletni Leon walczy o samodzielność
Leon Kot. Fot. Udostępnione przez Jakuba Kota
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Leon to synek pochodzącego z Bolęcina Jakuba Kota i jego żony Pauliny. Chłopczyk cierpi na wrodzony niedorozwój uda.

Chłopczyk ma szansę na samodzielne i normalne życie. Konieczne są jednak specjalistyczne operacje związane z wydłużeniem kości udowej w krótszej nóżce oraz korektą stawu biodrowego.

W kwietniu Leon skończył 2 latka. Jest już po pierwszej operacji - osteotomii stawu biodrowego. W grudniu czeka go kolejna - wydłużania nóżki.

- W tym czasie przez około pół roku będzie miał założony na udo specjalny aparat. Wiąże się to także z wielomiesięczną codzienną rehabilitacją. Różnica między obiema nóżkami stale się powiększa i naszego syna czekają łącznie przynajmniej trzy wydłużania. Koszt każdego z nich to ponad 200 tysięcy złotych. Obecnie Leoś porusza się dzięki specjalnym butom, które jednak czasem sprawiają mu trudności, na przykład podczas chodzenia po schodach - opowiada Jakub.

Każdy, kto chciałby pomóc może wpłacać pieniądze na www.siepomaga.pl/leon-kot.

Z kolei na Facebooku prężnie działa grupa licytacyjna "Leon Zawodowiec i jego Mafia w walce o przejście życia równym krokiem!", poprzez którą również można wesprzeć Leosia.

Ponadto w niedzielę, 4 czerwca, w godz. 11-21, w Zajeździe rowerowym Nawsie w Bolęcinie odbędzie się Dzień Dziecka, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie chłopca. W programie m.in. konkursy, animacje, strefa gastronomiczna, losowanie nagród, występ Kasi i Artura Likusów oraz zabawa taneczna z DJ-em.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zamek Tenczyn otwarty przez cały tydzień

Wakacje w przedszkolu. Oto harmonogram dyżurów w gminie Babice

Piłkarski weekend. Sprawdź rozkład jazdy na sobotę i niedzielę

51 000 zł na remont kapliczek w powiecie chrzanowskim i gminie Krzeszowice

W Dzień Dziecka parking zostanie zamknięty dla samochodów

Bukowica Run już w niedzielę. Na drogach będą utrudnienia