Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Droga w Trzebini ubezwłasnowolniona przez ciężarówki czekające pod rafinerią Orlenu (ZDJĘCIA)

22.05.2023 15:28 | 9 komentarzy | 6 163 odsłon | Alicja Molenda
Ulicę Dąbrowskiego blokują ciężarówki. Nie da się tędy bezpiecznie przejechać ani przejść, choć niedawno zamontowano tu różne światła i ostrzeżenia.
9
Droga w Trzebini ubezwłasnowolniona przez ciężarówki czekające pod rafinerią Orlenu (ZDJĘCIA)
Trzebinia, ul. Dąbrowskiego 22.05.2023 r. Te światłą powstały z myślą o pieszych....
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za całej Polski, i z zagranicy, do Trzebini przyjeżdżają tiry i cysterny. Przy ul. Dąbrowskiego jest wjazd do magazynów. Orlen Południe w tym miejscu nie ma parkingu dla klientów, więc ustawiają się oni wzdłuż gminnej drogi.

W połowie, nieopodal wjazdu do bramy zakładu, ul. Dąbrowskiego jest kręta, widoczność na tym odcinku jest mocno ograniczona, linia na jezdni ciągła, więc pokonanie jej przez  samochody osobowe staje się niemożliwe. Trzeba się wciskać slalomem pomiędzy ciężrówki, albo uciekać na chodnik. Niektórzy zawracają, bo nie wytrzymują tego bałaganu nerwowo i wtedy robi się potężny galimatias.

Kierowcy ciężarówek, w oczekiwaniu na wjazd, często opuszczają swoje samochody. Też są wkurzeni na tę sytuację i trudno im się dziwić.

Ten problem wymaga natychmiastowej interwencji służb miejskich, powiatowych i zakładu, bo nie jest nowy, a wraz z rozbudową trzebińskiej firmy Orlenu Południe, sytuacja drogowa staje się tu nie do zniesienia.

Jeśli powiatowa droga w Trzebini ma być w taki sposób ubezwłasnowolniona, to może powiat chociaż jakieś myto zacznie pobierać.

A tak zupełnie serio, porządna firma i porządny zarządca, powinny takie sytuacje przewidywać.