Choć praca w zwykłej bibliotece nie wymaga konkretnych kwalifikacji, tak już znalezienie zatrudnienia na tym stanowisku w placówce oświatowej nie jest możliwe bez odpowiedniego przygotowania. Dla osób, które planują wyspecjalizować się w organizacji pracy w bibliotece, polecamy kurs bibliotekarski. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać najważniejsze informacje na temat tego szkolenia.
Kurs bibliotekarski trwa 270 godzin i jest polecany przede wszystkim pedagogom, który chcą znaleźć pracę jako nauczyciel-bibliotekarz. Oczywiście, mogą się na niego zapisać również inne osoby, które chcą poznać tajniki opracowań zbiorów czy prawnych aspektów funkcjonowania bibliotek, niekoniecznie tych znajdujących się na terenie szkoły. Aby móc zapisać się na kurs, niezbędne jest wykształcenie wyższe.
Podczas kursu z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej zdobędziesz kompleksową wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne w pracy zarówno z książkami, jak i czytelnikami. Potwierdzeniem uzyskanych kwalifikacji jest dokument zgodny z rozporządzeniem MEN, który otrzymujesz po zdaniu egzaminu.
Już teraz warto podkreślić, że program kursu z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, ze względu na możliwość zdobycia uprawnień do pracy w placówkach oświatowych, jest zgodny z wytycznymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Czego nauczysz się podczas szkolenia? Program obejmuje między innymi podstawy teoretyczne - pojęcia, które warto znać, rodzaje bibliotek czy prawne aspekty funkcjonowania tego typu placówek.
Oprócz tego kurs bibliotekarski porusza także zagadnienia z zakresu pracy bibliotek szkolnych, marketingu bibliotecznego, zarządzania zbiorami, bibliografii i innych źródeł informacji, literatury dla dzieci i młodzieży oraz opracowań formalnych i rzeczowych zbiorów. W programie znalazły się również tematy związane z biblioterapią (terapia z wykorzystaniem literatury), komunikacją społeczną w bibliotece oraz metodyką pracy z czytelnikiem. Jak widzisz, kurs bibliotekarski zapewnia kompleksową wiedzę obejmującą każdy aspekt pracy w czytelni.
Jeżeli chcesz się zapisać na kurs bibliotekarski, ale z różnych powodów nie masz możliwości wzięcia udziału w szkoleniu stacjonarnym, to warto zdecydować się na naukę przez internet. Edukacja online to przede wszystkim wygoda i możliwość realizacji programu w dogodnym dla siebie tempie. Możesz uczyć się po pracy, w trakcie drzemki dziecka, a nawet w weekendy. Nie bez znaczenia są również aspekty finansowe kursu bibliotekarskiego online - szkolenie przez internet jest tańsze niż stacjonarne, a jednocześnie zapewnia takie same kwalifikacje. Dodatkowo nie musisz dojeżdżać na zajęcia, dzięki czemu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale także czas. Jeżeli interesuje cię kurs bibliotekarski w formie online, to warto zapoznać się z ofertą Centrum Doskonalenia Zawodowego.
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Twarde lądowania na płotach na Trzebionce
Molenda to kiedy na emeryturę idziesz?
Antoninka
02:30, 2025-05-19
Kto głosował, kiedy poznamy wyniki w Chrzanowie (WIDEO)
Pani Alicja złamała prawo wysługując się dzieckiem a dziennikarz Przełomu zrobił im zdjęcie i wszystko jest ok :d Głos MUSI być wrzucony OSOBIŚCIE do urny , nie może tego uczynić dziecko, mąż ani nikt inny . Jasne że nie każda mamuśka musi ogarniać prawo wyborcze ale ten kto pracuje dla gazety już powinien !!!
MietekŚwiatowy
22:40, 2025-05-18
Kto głosował, kiedy poznamy wyniki w Chrzanowie (WIDEO)
Ten głos powinien być nie ważny gdyż każdy osobiście musi wrzucić głos do urny !!! Tak mówi Polski kodeks wyborczy. Osoby z komisji które przymknęły na to oko powinny beknąć.
Trzebinianin
22:35, 2025-05-18
Mocna ekipa z Ostrężnicy
Remont drogi by się przydał od cmentarza do skrzyżowania drogi z paryżem na galmanie dziury coraz większe aż wreszcie komuś coś się stanie
Ostrężynka
20:12, 2025-05-18
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz