Myślachowice

Wolanka zatrzymała Błyskawicę. Pierwsza porażka lidera (WIDEO, ZDJĘCIA)

08.04.2023 16:30 | 1 komentarz | 3 747 odsłony | Michał Koryczan

Prowadząca w tabeli chrzanowskiej A-klasy Błyskawica Myślachowice poniosła pierwszą porażkę w sezonie. W sobotnim meczu przegrała z Wolanką Wola Filipowska.

1
Pomocnik Wolanki Patryk Kurek (z lewej) w pojedynku z Jakubem Piotrowskim z Błyskawicy

Błyskawica Myślachowice - Wolanka Wola Filipowska 1-2 (1-0)

1-0 Tomasz Witkowski (33), 1-1 Michał Pałka (67), 1-2 Daniel Kalęba (69)

Błyskawica: D. Woźniak - Kocyk, Wicher (75. Błaszczyk), P. Wilk, Cybulski, Piotrowski, Łukasik, Witkowski, Zając (75. M. Wilk), K. Głowacz, Chlebda

Wolanka: Cwynar - Nowak, Urbańczyk, Makowski, Sandecki, Kalęba, Kowalski, M. Pałka, P. Kurek, Ł. Kłeczek (64. R. Noworyta), S. Kocot

Sędziowie: Dawid Malczyk, Andrzej Kowal, Tomasz Braś (KS Chrzanów)

Spotkanie rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebini lepiej rozpoczęli goście. Już w 5. minucie blisko zdobycia gola był Sebastian Kocot, ale trafił jedynie w słupek. W odpowiedzi ładnie z dystansu przymierzył Tomasz Łukasik, jednak Gabriel Cwynar był na posterunku.

W 21. minucie powinno być 1-0 dla Wolanki. Patryk Kurek podał znakomicie do Daniela Kalęby. Ten wyłożył piłkę Sebastianowi Kocotowi, który przestrzelił jednak z najbliższej odległości.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy to już wyraźna przewaga Błyskawicy. Lider rozgrywek udokumentował ją w 33. minucie, gdy ładnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Witkowski.

Swoje okazje do zdobycia bramki mieli jeszcze Tomasz Łukasik i Kacper Głowacz, ale ich uderzenia obronił golkiper Wolanki.

Kwadrans po zmianie stron świetną szansę do wyrównania miał Łukasz Kłeczek, ale w pojedynku sam na sam z Dawidem Woźniakiem strzelił zbyt lekko i bramkarz Myślachowic pewnie złapał futbolówkę.

Sytuacja ta była ostatnim ostrzeżeniem dla Błyskawicy. Wystarczyły dwie minuty, a zespół z Woli Filipowskiej.

W 67. minucie do remisu doprowadził Michał Pałka, popisując się efektownym uderzeniem z dystansu. W 69. minucie Patryk Kurek zagrał w pole karne do Daniela Kalęby, a ten mocnym strzałem pokonał Dawida Woźniaka.

Drużyna Wolanki do końca meczu broniła się bardzo mądrze i skutecznie, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Tym samym zainkasowali komplet punktów i jako pierwsi w tym sezonie wygrali z zespołem z Myślachowic.