Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jest już ponad dwa tysiące podpisów pod petycją w sprawie wstrząsów

07.04.2023 14:00 | 7 komentarzy | 4 055 odsłony | Łukasz Dulowski
Akcja nie zwalnia tempa, pomimo Świąt Wielkanocnych - zapewnia jeden z jej inicjatorów Andrzej Filipczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie.
7
Jest już ponad dwa tysiące podpisów pod petycją w sprawie wstrząsów
ZG Janina w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podpisy można składać stacjonarnie, np. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie oraz wszystkich jej filiach, w chrzanowskim MOKSiR, w siedzibie PSM przy Wyszyńskiego w Chrzanowie.

„Cieszę się, że w kluczowych sprawach wszyscy chcemy i potrafimy działać wspólnie, bardzo dziękuję dyrekcji biblioteki, domu kultury, szefowi ZKKM i prezesowi PSM za zgodę i wsparcie inicjatywy mieszkańców!" - pisze na swoim FB Andrzej Filipczak.

Petycja jest dostępna również w wersji elektronicznej.

Przypomnijmy, że akcję zorganizował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie Andrzej Filipczak wraz z pięcioma innymi mieszkańcami gminy.

Inicjatorzy "domagają się podjęcia pilnych działań mających na celu przede wszystkim poważne traktowanie mieszkańców, którzy co kilka-kilkanaście dni odczuwają wstrząsy, oraz zapewnienia bezpieczeństwa".

Chodzi o drgania, pochodzące z obszarów górniczych: ZG Janina w Libiążu i ZG Sobieski w Jaworznie.
Korespondencja w tej sprawie, z dołączonym podpisami mieszkańców, trafi m.in. do wojewódzkich urzędów górniczych, geodety województwa małopolskiego i wojewody.

W zbiórkę zaangażowali się przewodniczący rad osiedlowych, a także sołtysi.