Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Gorąco zrobiło się wokół wynajmu lokali w Pogorzycach

06.04.2023 08:52 | 3 komentarze | 4 404 odsłony | Łukasz Dulowski
Mieszkańcy nie chcą, żeby gmina wynajmowała przedsiębiorcom pomieszczeń w nowym budynku wielofunkcyjnym przy Szymanowskiego w Pogorzycach.
3
Gorąco zrobiło się wokół wynajmu lokali w Pogorzycach
Nowy obiekt wielofunkcyjny w Pogorzycach mieści m.in. remizę, bibliotekę, sołtysówkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zebranie wiejskie podjęło w tej sprawie uchwałę (45 głosów za i 6 wstrzymujących się).

W uzasadnieniu czytamy, że budowa obiektu wielofunkcyjnego to efekt blisko 20-letnich starań mieszkańców. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł. Tymczasem oczekiwania ludzi nie zostały do końca spełnione.

Sołtys Janusz Krupnik podkreśla, że umiejscowienie w nowym budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej to bardzo dobry pomysł. Z kolei wynajem niektórych lokali przedsiębiorcom to złe rozwiązanie.

Chodzi dokładnie o 93 mkw. zajmowane przez kancelarię adwokacką i firmę oferującą urządzenia do ćwiczeń. Mieszkańcy Pogorzyc uważają, że ta powierzchnia powinna służyć jako większa sala m.in. do spotkań.

- W bibliotece możemy się spotykać, ale w godzinach jej otwarcia. Ponadto nie chcemy nadużywać tej gościnności - tłumaczy sołtys Krupnik.

Obiektem wielofunkcyjnym w Pogorzycach administruje Miejski Zarząd Zasobów Komunalnych w Chrzanowie (gminna jednostka organizacyjna).

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu „Przełomu", dostępnym również w wersji elektronicznej.