Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Lekarze specjaliści bez terminów i za darmo w Alwerni

08.03.2023 09:00 | 2 komentarze | 5 682 odsłon | Łukasz Dulowski
Gmina chce zorganizować dla swoich mieszkańców nową akcję „Z nadzieją po zdrowie". Hasło to koresponduje z nazwiskiem burmistrza, ale Beata Nadzieja-Szpila twierdzi, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
2
Lekarze specjaliści bez terminów i za darmo w Alwerni
Akcja „Z nadzieją po zdrowie", podobnie jak „Krew nadzieją na życie", została zaplanowana w Urzędzie Miejskim w Alwerni (sala nr 5)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nazwa innej akcji z „nadzieją" w nazwie, trwającej od początku tej kadencji i przynoszącej dużo pożytku, brzmi „Krew nadzieją na życie".

Jeśli chodzi o najnowszy pomysł dotyczący spraw zdrowotnych, to przyjadą do Alwerni lekarze z Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie.

Medycy przywiozą specjalistyczny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie bezpłatnych badań. Podczas pierwszej akcji, zaplanowanej 1 kwietnia (sobota), w godz. 9-13, w Urzędzie Miejskim w Alwerni, do dyspozycji mieszkańców będą: okulista, kardiolog, neurolog, ortopeda, nefrolog, dermatolog, laryngolog. Nie trzeba się wcześniej umawiać na „wizytę".

- To ukłon w stronę mieszkańców gminy Alwernia, szczególnie tych starszych, którzy często muszą czekać długimi miesiącami, by dostać się do specjalisty. Nie wszystkich stać na wizyty prywatne. Liczę, że akcja będzie odbywała się cyklicznie co kwartał oraz że do Alwerni będą przyjeżdżać lekarze różnych specjalizacji - zapowiada burmistrz Beata Nadzieja-Szpila.