Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

CHRZANÓW. Budowa ścieżki dla rowerzystów i pieszych

15.02.2023 11:00 | 6 komentarzy | 4 111 odsłony | Łukasz Dulowski
Inwestycja m.in. wzdłuż rzeki Chechło na osiedlu Południe ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Wykonanie pierwszego etapu zostało wycenione na ponad 3 mln zł.
6
CHRZANÓW. Budowa ścieżki dla rowerzystów i pieszych
Ścieżka pieszo-rowerowa została zaprojektowana m.in. wzdłuż rzeki Chechło na osiedlu Południe w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tymczasem w budżecie jest na ten cel zarezerwowane 1,6 mln zł. Burmistrz Robert Maciaszek chciałby, żeby gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie. Dlatego na razie czeka z ogłoszeniem przetargu na budowę I etapu trasy pieszo-rowerowej.

Rozpocznie się od ul. Pogorskiej. Początkowo pobiegnie wzdłuż lewego brzegu Chechła. Następnie nową żelbetową kładką (szerokość - 4,5 m, długość - 8,5 m) przejdzie na drugą, północną stronę rzeki. Dalej poprowadzi w kierunku istniejącego mostku przy krytej pływalni i skateparku.

- Wcześniej odbije w kierunku cmentarza wojennego i żydowskiego. Potem wzdłuż muru cmentarnego dotrze do stacji paliw przy ul. Podwale i wyjdzie na wprost wiaduktu kolejowego nad Krasickiego (odnoga od Świętokrzyskiej) - mówił burmistrz Robert Maciaszek na zeszłorocznym zebraniu Rady Osiedla Młodości.

Wiadukt nad Krasickiego (odnoga od Świętokrzyskiej) będzie po modernizacji przeznaczony tylko dla ruchu pieszo-rowerowego. To jest pierwszy etap ścieżki, na który gmina ma prawomocne pozwolenie na budowę.