Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wodociągi Chrzanowskie chciałyby odbierać od nas śmieci

30.01.2023 12:00 | 11 komentarzy | 8 048 odsłon | Łukasz Dulowski
Spółka posiada gotową koncepcję odbioru odpadów komunalnych z terenu Chrzanowa, Trzebini i Libiąża oraz ich transportu na składowisko w Balinie.
11
Wodociągi Chrzanowskie chciałyby odbierać od nas śmieci
Samorządowcy z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża chcieliby mieć pod większa kontrolą jakość usług związanych z odbiorem śmieci od mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Roman Madejski relacjonuje, że w styczniowym spotkaniu w siedzibie Wodociągów Chrzanowskich uczestniczyli burmistrzowie gmin członkowskich Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna" (Chrzanów, Trzebinia, Libiąż), członkowie zgromadzenia Związku, prezes Wodociągów Chrzanowskich.

- Szeroko dyskutowany był temat systemu zagospodarowania odpadami komunalnymi. Prezes Wodociągów Chrzanowskich oświadczył, że chętnie wróci do sprawy realizowania odbioru odpadów przez tę spółkę - mówi Roman Madejski.

Uważa, że po zakończeniu umowy z firmą MIKI (2,5 roku) odbiorem śmieci powinny się zająć np. Wodociągi Chrzanowskie. Wówczas gminy będą mogły na bieżąco poprawiać jakość usług, choćby związanych z zakupem dodatkowych pojemników na odpady.

Wodociągi Chrzanowskie posiadają gotową koncepcję odbioru odpadów komunalnych z terenu Chrzanowa, Trzebini i Libiąża, sporządzoną w kwietniu 2021 r. przez firmę Polinvest z Krakowa.

Jeśli ta opcja zostałaby zaakceptowana przez gminy członkowskie, Wodociągi Chrzanowskie musiałyby się postarać o dofinansowanie m.in. do zakupu śmieciarek. Scenariusz optymalny zakłada, że potrzeba 19 pojazdów o różnych gabarytach.