Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczyna się już dziś

26.01.2023 09:00 | 0 komentarzy | 1 779 odsłona | Ewa Solak
W czwartek 26 stycznia o g. 18.00 piłkarskie legendy Wisły Kraków zagrają w Chrzanowie w ramach WOŚP. Marcin Wasilewski, Ryszard Czerwiec oraz bracia Paweł i Piotr Brożkowie mają wystąpić w meczu oldbojów Wisły Kraków i Fabloku Chrzanów.
0
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczyna się już dziś
W czwartek w Chrzanowie w ramach WOŚP o g. 18.00 rozpocznie się ciekawe wydarzenie sportowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To będzie 18. spotkanie futbolowych legend, organizowane w chrzanowskiej hali sportowej. Inicjatorem jest Antoni Gawronek, działacz PPN Chrzanów i były szkoleniowiec m.in. Fabloku, Janiny Libiąż, Orła Balin i MKS Alwernia. Mecz oldbojów Wisły i Fabloku odbędzie się w czwartek, 26 stycznia o godz. 18:00. Wcześniej, bo od godz. 16:00 na parkiecie zagrają drużyny dziecięce Fabloku i AP 21 Chrzanów.


Podczas weekendu oprócz koncertów w Chrzanowie, w okolicy nie będzie większych imprez. Sąsiednie gminy organizują jednak sztaby dla wolontariuszy i zbiórki pieniężne. Tylko w Tenczynku zaplanowano coś więcej.

Zarówno w Alwerni, Babicach, Trzebini czy Krzeszowicach koncertów nie będzie. Wszędzie jednak można spodziewać się wolontariuszy na ulicach.

W Libiążu LCK przewidział licytację gadżetów WOŚP.

Z kolei w Tenczynku LKS Tęcza oraz chór Cantate Anima organizują o g. 12.00 mecz piłkarski Tęcza Tenczynek - PKS Sankowia (stadion sportowy Tęczy Tenczynek), a o g. 15.00 koncert chóru Cantate Anima oraz zespołu instrumentalnego Con Il Cuore (pawilon sportowy Tęczy Tenczynek).

W Krzeszowicach na lodowisku przez cały dzień bilety dostępne będą za symboliczną złotówkę. Chętni mogą wesprzeć WOŚP i wrzucać pieniądze do puszki. O godz. 16.00 rozpocznie się licytacja gadżetów WOŚP.

W Chrzanowie, oprócz czwartkowych wydarzeń sportowych, atrakcji nie zabraknie także w sobotę i niedzielę (28 i 29 stycznia).
Finał organizują członkowie Stowarzyszenia Chrzanów Miasto dla Mieszkańców.
- Rejestracja wolontariuszy już się zakończyła. Będzie ich u nas 110. Nadal można jednak przekazywać gadżety na licytacje - zachęca Jarka Tobiasz.
Chrzanowski finał WOŚP wspiera aktor Sebastian Wątroba.
Tym razem WOŚP zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych".

Program WOŚP w Chrzanowie

Czwartek, 26 stycznia
Hala Widowiskowo - Sportowa MOKSiR Chrzanów
g. 16.00 mecze najmłodszych adeptów piłki nożnej roczniki 2015 i 2016 Zagrają: UKS AP 21 Chrzanów - MKS Fablok Chrzanów
g. 18.00 mecz Oldboye Fablok Chrzanów - Oldboye Wisła Kraków - w tym roku przyjadą do nas między innymi: Paweł Brożek, Piotr Brożek, Marcin Wasilewski, Ryszard Czerwiec, Zbigniew Janik, Jerzy Kowalik, Jacek Matyja, Dariusz Marzec, Marek Motyka, Krzysztof Szopa.
Podczas meczu odbędą się licytacje. Wydarzenie tradycyjnie poprowadzi Antoni Gawronek

Sobota 28 stycznia
g. 9.00 - Kroczymiech - parkrun Chrzanów 5km dla zdrowia i wsparcia tegorocznego Finału
g. 18.00 - 23.00 - Stara Kotłownia MOKSiR Chrzanów dyskotekowe hity z lat 80. i 90. Wstęp na dyskotekę 20 zł /os - wrzut do puszki WOŚP

Niedziela, 29 stycznia
g. 9.00 - 13.00 - przy MOKSiR w Chrzanowie stanie krwiobus (osoby, które tego dnia będą chciały oddać krew proszone są o zabranie dowodu osobistego)
od g. 12. 00 w sztabie (MOKSiR) wata cukrowa i popcorn przygotowaną przez Klub Absolwenta SOSW w Chrzanowie
od g. 14.00 w sztabie strefa dziecka a w niej: malowanie twarzy, warkoczyki, kącik plastyczny warsztaty koralikowe, animacje przygotowane przez