Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Tauron zaprasza na spotkanie w sprawie wstrząsów. Ludzie będą w pracy

19.01.2023 11:00 | 5 komentarzy | 8 098 odsłon | Łukasz Dulowski
Spółka Tauron Wydobycie zaplanowała spotkanie z mieszkańcami Chrzanowa w samo południe, w środę, 25 stycznia.
5
Tauron zaprasza na spotkanie w sprawie wstrząsów. Ludzie będą w pracy
Lokalizacja aparatury pomiarowej, rejestrującej kopalniane wstrząsy w gminie Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„W dzień roboczy o godzinie 12? Przecież ludzie pracują! Po to jest zorganizowane spotkanie, żeby nikt nie przyszedł ? Czy tylko domy emerytów ulegają zniszczeniu? To jakiś żart!" czytamy na grupie FB Chrzanów - Osiedle Kąty.

„Według Tauronu szkodliwość dla budynków na Kątach jest 0. Tak dostałem w piśmie po zgłoszeniu szkody" - twierdzi pan Damian.

„Ja dostałam odpowiedź dokładnie takiej samej treści, choć szyba na ścianie w kuchni pękła właściwie na naszych oczach podczas wstrząsu. Już druga zresztą" - potwierdza pani Agnieszka.

Osiedle Kąty to jeden z obszarów w gminie Chrzanów, gdzie wstrząsy są bardzo odczuwalne. Drgania pochodzą albo z kopalni Janina w Libiążu, albo z kopalni Sobieski w Jaworznie.

W tym drugim przypadku jest obecnie fedrowana ściana 340 w pokładzie 209 w złożu Byczyna. To bardzo blisko chrzanowskiego osiedla Kąty. Jej eksploatacja ma się zakończyć w lutym 2023 r. Tak przynajmniej informowali przedstawiciele spółki Tauron na spotkaniu końcem listopada w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie.

Na najnowsze spotkanie w sprawie kopalnianych wstrząsów Tauron zaprasza do chrzanowskiego MOKSiR-u w środę, 25 stycznia, o godz. 12.