Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zostań sędzią piłkarskim jak Szymon Marciniak

09.01.2023 08:00 | 8 komentarzy | 2 467 odsłony | Michał Koryczan

W styczniu rozpoczyna się kurs na piłkarskich arbitrów, organizowany przez Kolegium Sędziów Chrzanów. Chętni, aby się zapisać wciąż mogą to zrobić.

8
Zostań sędzią piłkarskim jak Szymon Marciniak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osoby zainteresowane udziałem w kursie mogą się zapisywać do środy, 18 stycznia mailowo na adres ks.chrzanow@wp.pl lub telefonicznie u wiceprzewodniczącego KS Chrzanów Jonasza Kity (tel. 606 115 909).

Jak mówi Michał Gębala, przewodniczący KS Chrzanów, do tej pory na kurs zapisało się już 6 osób. Nie ukrywa, że wpływ na zainteresowanie miał sukces polskiego arbitra Szymona Marciniaka, który poprowadził niedawny finał piłkarskich mistrzostw świata.

W trakcie kursu kandydaci na sędziów będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych, praktycznych, rozwiązywać próbne testy oraz analizować klipy szkoleniowe. Kurs będzie realizowany w kilku spotkaniach w zależności od liczby kandydatów.

Wiosną 2023 roku kandydaci przystąpią do egzaminu teoretycznego oraz kondycyjnego. Po ich pozytywnym zaliczeniu na nowi arbitrzy już w rundzie wiosennej 2023 roku będą mogli wybiec na murawę.

W kursie, który jest bezpłatny mogą uczestniczyć osoby (panie i panowie), które ukończyły 16 lat.. Jak podają organizatorzy, wymagane jest niekaralność oraz minimum średnie wykształcenie lub kontynuowanie nauki w szkole średniej. Zawodnicy czynnie uprawiający piłkę nożną również mogą uczestniczyć w kursie. Mile widziane kobiety.

Spotkanie organizacyjne rozpocznie się 20 stycznia, o godz. 17.30. Jego miejsce i forma, podobnie jak i późniejszych zostanie ustalona w późniejszym czasie.

Pod uwagę brana jest forma tradycyjna (zajęcia stacjonarne w siedzibie PPN Chrzanów), zdalna (w trybie on line), bądź hybrydowa (mieszana, czyli połączenie zajęć stacjonarnych oraz on line).

Kolegium Sędziów Chrzanów zrzesza obecnie ponad 40 licencjonowanych arbitrów. Marek Kulczyk prowadzi spotkania w trzeciej lidze, a Sławomir Nachel w czwartej lidze.

 

Czytaj również

Budżet jakiego jeszcze w gminie nie było

Chcą iść w ślady Igi Świątek i Huberta Hurkacza

Zmarł Gianluca Vialli. Ze słynnym napastnikiem rywalizował przed laty piłkarz z Libiąża

Sprawdź, w których zawodach najłatwiej znaleźć pracę. Oto prognoza na 2023 rok

Nowa pochylnia w Babicach ma ułatwić życie mieszkańcom

Kamil Knapczyk wyrusza rowerem na Saharę