Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Zbierają latarki dla dzieci z Ukrainy. Możecie pomóc

30.12.2022 13:30 | 3 komentarze | 1 477 odsłona | Ewa Solak
Gmina Libiąż wspólnie z OSP Libiąż i Moczydło przyłącza się do akcji Fundacji Uniters „Święta bez taty". Polega na zbiórce latarek dla dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy.
3
Zbierają latarki dla dzieci z Ukrainy. Możecie pomóc
Każdy może pomóc i podarować niewielką latarkę dla ukraińskich dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 3 stycznia latarki dla dzieci można przynosić do Urzędu Miejskiego w Libiążu: w poniedziałek 2 stycznia od 7.00 do 14.00 i we wtorek 3 stycznia od godz. 7.00 do 15.00.

Przed dziennikiem podawczym w urzędzie stać będzie pudełko, w którym można je zostawiać.

Natomiast członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Libiąż oraz druhowie z OSP Moczydło będą też zbierać latarki w rejonie targowiska miejskiego w Libiążu oraz marketów Bricomarche i Intermarche. Można ich tam spotkać w piątek 30 grudnia od godz. 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00, w sobotę 31 grudnia od godz. 9.00 do 12.00, w poniedziałek i wtorek (2 i 3 stycznia) od godz. 15.00 do 17.00.

- Koszt zakupu małej latarki z bateriami to tylko kilka złotych. Dla nas to mały gest, a dla dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy wielka rzecz. Dziś ich rzeczywistość to ciemne schrony, domy bez prądu, nieoświetlone klatki schodowe. Razem z Fundacją Uniters (United Volunteers) chcemy rozproszyć tę ciemność i pokazać, że Świat nie zapomniał o Ukrainie - zachęca Eliza Jarguz-Banasik z Biura Promocji UM w Libiążu.

Do akcjo włączył się także Zespół Szkół W Libiążu.

4 stycznia latarki zostaną spakowane i wysłane do siedziby Fundacji w Warszawie, skąd trafią na Ukrainę. 7 stycznia rozpoczyna się tam prawosławne Boże Narodzenie. Latarki będą więc drobnym upominkiem dla ukraińskich dzieci na święta.