Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Co kryje 32-metrowy magazyn w Chrzanowie (ZDJĘCIA)

25.12.2022 11:00 | 0 komentarzy | 11 592 odsłon | Łukasz Dulowski
W tym roku firma Dan Cake Polonia uruchomiła własne centrum logistyczne w chrzanowskim Kościelcu. Inwestycja jest warta 50 mln zł.
0
Co kryje 32-metrowy magazyn w Chrzanowie (ZDJĘCIA)
Chrzanowski zakład Dan Cake Polonia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na powierzchni 4,5 tys. mkw. zostały zbudowane trzy hale: załadunkowa , łącznikowa oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania.

Magazyn o wysokości 32 metrów mieści 6400 palet. Jest wyposażony w wielopoziomowe regały, które obsługują trzy specjalistyczne układnice.

Palety dostarczane są do magazynu automatycznie, prosto z produkcyjnej części zakładu, a dokładniej z jego strefy pakowania.

- Wcześniej musieliśmy podnajmować aż trzy zewnętrzne magazyny. Było to rozwiązanie nie tylko bardziej kosztowne, ale także generujące wiele wyzwań, biorąc pod uwagę wszystkie etapy łańcucha dostaw. Naturalnym stało się dla nas to, by uniezależnić się od zewnętrznych podmiotów i zbudować własną przestrzeń magazynową, która nie tylko odpowie na nasze obecne, jak i przyszłe zapotrzebowanie, ale która także będzie nowoczesna i w pełni zautomatyzowana. Dla Dan Cake to z pewnością duży krok do przodu. Procesy automatyczne są przyszłością i nasza firma świadomie w nie inwestuje - mówi Gabriel Radwan, szef logistyki Dan Cake Polonia.

Ten etap rozbudowy i automatyzacji zakładu produkcyjnego Dan Cake to kolejny krok w rozwoju firmy. Spółka działa na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego.

W ramach obecnie zakończonego etapu rozbudowy zakładu produkcyjnego Dan Cake wykonano również m.in. drogi dojazdowe i parkingi. Tym samym po rozbudowie metraż zakładu wzrósł do ponad 20 tys. mkw.

- Automatyzacja procesów jest dla zakładów produkcyjnych kluczowym aspektem, który pozwala utrzymywać rentowność produkcji. Dlatego nasza firma od lat inwestuje w tego typu rozwiązania. Proces rozbudowy i unowocześniania zakładu produkcyjnego Dan Cake prowadzimy nieprzerwanie od 2013 roku, a na te cele spółka wydała już ponad 313 milionów złotych - mówi Małgorzata Chudzik, członek zarządu Dan Cake Polonia.

Dan Cake Polonia to producent w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce. Roczna produkcja wynosi około 42 tys. ton wypieków, które trafiają do konsumentów w Polsce i Europie.