Nie masz konta? Zarejestruj się

Mętków

Anna Maria Jopek zaśpiewała w kościele w Mętkowie (WIDEO, ZDJĘCIA)

26.11.2022 12:00 | 6 komentarzy | 2 236 odsłony | Łukasz Dulowski
- Te piękne kwiaty zostawię Matce Boskiej - powiedziała po piątkowym koncercie artystka obdarowana bukietem róż.
6
Anna Maria Jopek zaśpiewała w kościele w Mętkowie (WIDEO, ZDJĘCIA)
Anna Maria Jopek w kościele w Mętkowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

To był 16. Koncert Papieski w drewnianym kościele w Mętkowie, jaki zorganizowała Fundacja Barka. Świątynia wypełniła się ludźmi, ale nie tak, żeby się już nie dało wcisnąć przysłowiowej igły. A taka sytuacja miała miejsce np. 6 lat temu, gdy na Koncert Papieski do Mętkowa przyjechał grupa Zakopower.

Na piątkowym koncercie nie mogło zabraknąć wójta Babic Radosława Warzechy, który prywatnie jest fanem muzyki. Sam też kiedyś grał na gitarze i śpiewał w zespole Honky Tonk. Był m.in. poseł PO Marek Sowa.

Anna Maria Jopek wystąpiła z zespołem Kroke. Zaserwowali potężna dawkę bardzo wysublimowanej muzyki etno z rozbudowanymi partiami instrumentalnymi i wokalizami. Dla niektórych słuchaczy mogła to być nawet dawka zbyt duża.

Anna Maria Jopek to wokalistka nagrywająca i koncertująca na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów, takimi jak m.in Pat Metheny, Youssu`n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone. Zaśpiewała duet ze Stingiem i pojawiła się na najbardziej prestiżowych scenach świata.