Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

PO zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "TAK dla In Vitro" (ZDJĘCIA, WIDEO)

19.11.2022 15:00 | 9 komentarzy | 4 655 odsłony | Natalia Feluś

W południe na chrzanowski rynek zawitał poseł Marek Sowa. Działacze Platformy Obywatelskiej zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "TAK dla In Vitro".

9
PO zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "TAK dla In Vitro" (ZDJĘCIA, WIDEO)
Zbiórka podpisów pod projektem "TAK dla In Vitro" w sobotę 19 listopada na chrzanowskim rynku. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Chodzi o przywrócenie finansowania zabiegu in vitro przez polski rząd. Szacuje się, że w na niepłodność choruje około 3 milionów osób w Polsce. Obywatelski projekt ustawy „TAK dla In Vitro” zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 mln zł.

100 000 podpisów

Do końca stycznia jest czas na zebranie 100 000 podpisów pod projektem ustawy. Dziś na chrzanowskim rynku w niecałą godzinę udało się zebrać ich już kilkadziesiąt. Większość przechodniów chętnie składała swój podpis pod tym obywatelskim projektem ustawy.

Dzieci chciane i kochane

- Jedna osoba w mojej rodzinie urodziła dziecko metodą in vitro, zaraz po tym kobiecie udało się naturalnie zajść w drugą ciążę. Dlatego będę popierać finansowanie tego zabiegu z pieniędzy państwa - mówi jedna starsza pani, która złożyła swój podpis.

- Potrzeba nam dzieci, które są chciane i kochane. A in vitro to umożliwia - dodaje następna kobieta wyrażająca swoje poparcia.

Treść projektu ustawy oraz karty na podpisy poparcia dostępne są do pobrania na stronie takdlainvitro.pl.

Ludzie:

Tadeusz Arkit

Tadeusz Arkit

Były burmistrz Libiąża, były poseł RP, były prezes Wodociągów Chrzanowskich, obecnie radny wojewódzki.