Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Wandale niszczą i podpalają w gminie Alwernia

12.11.2022 14:00 | 0 komentarzy | 3 679 odsłony | Łukasz Dulowski
Przystanek autobusowy w Porębie Żegoty został pobazgrany farbą, ktoś wyrwał krzewy przed szkołą językową w Alwerni i próbował podpalić lasek w Grojcu.
0
Wandale niszczą i podpalają w gminie Alwernia
Pobazgrany przystanek autobusowy przy szosie wojewódzkiej 780 w Porębie Żegoty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Według opinii niektórych mieszkańców, przystanek mogła zniszczyć młodzież" - napisała na swoim facebookowym profilu burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila.

Chodzi o przystanek zlokalizowany przy szosie wojewódzkiej 780 w Porębie Żegoty (kierunek Alwernia), na wysokości domu wiejskiego i szkoły podstawowej.

Wcześniej wandale wyrwali krzewy z ogrodu przed szkołą językową w Alwerni. Nowo otwarta placówka znajduje się na osiedlu Chemików.

Do próby chuligańskiego występku doszło też w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Grojcu. Ktoś chciał podpalić pobliski lasek.

- Bez względu na to, kto dopuścił się takich czynów apeluję do mieszkańców naszej gminy o rozsądek i poszanowanie mienia, które należy do gminy, czyli do nas wszystkich. Szanujmy się! Ponadto przypominam, że niszczenie mienia jest wykroczeniem - przypomina burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila.