Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Najlepsi w tym turnieju zagrają przed meczem reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym

10.11.2022 18:00 | 0 komentarzy | 4 991 odsłony | Michał Koryczan

Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Bartosz Bereszyński czy Kacper Kozłowski. Wszyscy oni swoją przygodę z futbolem zaczynali w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Zapisy do XXIII edycji tych zmagań już ruszyły.

0
Najlepsi w tym turnieju zagrają przed meczem reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W nadchodzącej, XXIII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" młodzi adepci futbolu wszystkie mecze rozegrają wiosną.

Uczestnicy wielkiego finału zaprezentują swoje umiejętności przed czerwcowym spotkaniem towarzyskim piłkarskiej reprezentacji Polski, a nie jak w poprzednich latach przed finałem Pucharu Polski.

Zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym, które potrwają od 1 marca do 30 kwietnia 2023 r. Zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (zaplanowanej w terminie od 1 do 31 maja 2023 r..

Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu - w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecz o pierwsze miejsce odbędzie się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym.

W tym roku do rywalizacji w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat.

Zapisy trwają do 31 stycznia 2023 r. prowadzone są TUTAJ. Na stronie internetowejna dostępny będzie także szczegółowy harmonogram rozgrywek. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach trener otrzyma piłkarski upominek.

Formuła turnieju i wysoki poziom sportowy sprawiają, że dotychczas zagrało w nim już ponad 100 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych.

Swoją przygodę z futbolem w ramach rozgrywek zaczynali m.in. Paulina Dudek (obecnie Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus Turyn), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria Genua), Jakub Moder (Brighton&Hove) czy Kacper Kozłowski (Vitesse Arnhem).

 

Czytaj również

Uczniowie z Balina najlepsi w powiecie chrzanowskim

ZKKM Chrzanów zmienia rozkłady jazdy autobusów linii 15 i 41

Jak Grzegorz z Regulic został barbarzyńcą

Sprawdź co nas czeka w piłkarski długi weekend

20. edycja Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów za nami. Trofeum zdobyło tylko 6 klubów (ZDJĘCIA)

Uczniowie i uczennice trzebińskiej „ósemki" najlepsi w eliminacjach do Igrzysk Młodzieży