Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Będzie nowa ulica na os. Kościelec w Chrzanowie

09.11.2022 20:00 | 6 komentarzy | 4 980 odsłony | Natalia Feluś

Na os. Kościelec - najpopularniejszym w ostatnich latach miejscu zamieszkania w Chrzanowie - znów przybędzie domów. Trwają prace nad drogą, która doprowadzi do kilku nowych posesji.

6
Będzie nowa ulica na os. Kościelec w Chrzanowie
Nowa droga od ul. Głównej na os. Kościelec w Chrzanowie poprowadzi do kilku nowych domów. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku nazwano nowo-powstałą ulicę odchodzącą od ul. Głównej w Chrzanowie. Zyskała nazwę Na Wzgórzu, 30 nowych domów i nowych lokatorów. Opisywaliśmy to TUTAJ.

Obietnice

Wcześniej to ul. Borówkowa na os. Kościelec w Chrzanowie uchodziła za najmłodszą w tej części miasta. Pisaliśmy o niej dwa lata temu pokazując jak las zmienił się w osiedle, o czym można przeczytać TUTAJ. A także rok temu, gdy na tej ulicy kolejne domy wyrastały jak grzyby po deszczu, a burmistrz Robert Maciaszek obiecał zająć się ziemistą drogą, który temat poruszaliśmy TUTAJ.

Nowa droga

Minał kolejny rok, a ul. Borówkowa nadal nie ma położonego asfaltu i zamontowanego oświetlenia. Tymczasem os. Kościelec rozrsta się. Powstaje nowa droga od ul. Głównej, biegnąca równolegle do ul. Przegon, przy której - jak się dowiedzieliśmy - ma powstać ok. 7 domów jednorodzinnych na działkach kupowanych prywatnie przez zainteresowanych.

Najwyższy czas zadbać o tę okolicę miasta.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.