Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Piłkarz z Chełmka zadebiutował w Ekstraklasie

07.11.2022 21:44 | 0 komentarzy | 5 954 odsłon | Michał Koryczan

Michał Stachera, wychowanek KS Chełmek wystąpił w zespole Cracovii w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok.

0
Piłkarz z Chełmka zadebiutował w Ekstraklasie
MichałStachera. Fot. Łukasz Żołądź - Cracovia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkający w Chełmku 21-letni Michał Stachera w sierpniu tego roku został włączony do kadry ekstraklasowego zespołu w Cracovii.

W rundzie jesiennej zdarzyło mu się już kilkakrotnie znaleźć w kadrze meczowej drużyny prowadzonej przez Jacka Zielińskiego, ale na debiut w Ekstraklasie musiał poczekać do sobotniego meczu przeciwko Jagiellonii Białystok.

- Dzień przed spotkaniem zacząłem podejrzewać, że zagram. Występujący na tej samej pozycji co ja Otar Kakabadze doznał bowiem kontuzji. W dniu meczu, po śniadaniu w hotelu trener Zieliński zawołał mnie i powiedział, że wystąpię od pierwszej minuty. Ucieszyłem się bardzo, chociaż nie byłem bardzo zaskoczony. Przeczuwałem to i byłem gotowy - mówi Michał Stachera.

W spotkaniu przeciwko Jagiellonii Białystok, zakończonym zwycięstwem Cracovii 1-0, wychowanek KS Chełmek zagrał pełne 90 minut. Wystąpił na prawym wahadle.

- Emocje były bardzo duże, ale wyłącznie pozytywne. Pojawił się lekki stres, ale nie taki, który wiąże nogi, lecz pozytywny, napędzający do gry. Koledzy z zespołu pomagali mi przed meczem i podczas meczu, podpowiadając i motywując mnie. Dzięki temu miałem na pewno łatwiej. Jak na debiut zaliczyłem solidny występ. Przez całe spotkanie byłem skoncentrowany. Co najważniejsze wygraliśmy i w dodatku na zero z tyłu. Wiadomo, że były jakieś niedociągnięcia, ale mogło być znacznie gorzej - mówi Michał Stachera.

Jest wychowankiem KS Chełmek i absolwentem klasy sportowej w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku.

W klubie z Chełmka występował do 2015 roku. Następnie był wypożyczany do Górnika Libiąż, Soły Oświęcim i Progressu Kraków. W 2018 roku definitywnie trafił do Cracovii. Najpierw grał w zespole juniorów tego klubu, a potem w drużynie rezerw, występującej obecnie w trzeciej lidze.

 

Czytaj również

Dziewczynki z Trzebini i chłopcy z Bolęcina najlepiej kopali piłkę

Chrzanowscy karatecy zdobyli 4 medale mistrzostw Europy

Piknik patriotyczny w Krzeszowicach. Przyjechał arcybiskup i minister, a chętni mogli zapisać się do wojska (WIDEO, ZDJĘCIA)

Seria kradzieży w myjniach samochodowych w powiecie chrzanowskim

Piłkarska niedziela. Okleśna wygrywa w Płazie, Pogorzanka wraca z Lubartowa na tarczy

Tak wygląda klasyfikacja strzelców chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej po rundzie jesiennej