Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nowa droga w Chrzanowie utknęła u wojewody

24.10.2022 19:00 | 6 komentarzy | 4 917 odsłony | Łukasz Dulowski
Ma być budowane połączenie między ul. Mydlaną i Harnes na osiedlu Południe. Burmistrz musiał jednak wycofać wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.
6
Nowa droga w Chrzanowie utknęła u wojewody
Obecnie Mydlana na osiedlu Południe w Chrzanowie jest drogą „ślepą". Kończy się przy szkole i basenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kwietniu tego roku starosta chrzanowski wydał decyzję ZRiD. Jest to zgoda na wywłaszczenie prywatnych nieruchomości pod inwestycję drogową. W tym przypadku chodzi o budowę połączenia między ul. Mydlaną i Harnes, w pobliżu skateparku przy basenie. Oczywiście, właściciele wywłaszczonych gruntów otrzymaliby odszkodowanie.

Na decyzję starosty zostało jednak wniesione odwołanie do wojewody małopolskiego. Zrobiła to, zresztą zgodnie z przysługującym prawem, prywatna osoba posiadająca nieruchomość przeznaczoną do wywłaszczenia. W efekcie wojewoda wstrzymał decyzję ZRiD, wydaną przez starostę.

W tej sytuacji burmistrz Robert Maciaszek musiał wycofać wniosek o dofinansowanie budowy wspomnianego łącznika, złożony do Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wniosek opiewał na 5,2 mln zł.

Na ostatniej sesji burmistrz mówił, że kwietniowa decyzja starosty zawiera błędy i prawdopodobnie wojewoda skieruje sprawę do ponownego rozpatrzenia przez starostę chrzanowskiego.