Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Pocisk artyleryjski sparaliżował centrum Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

20.10.2022 13:07 | 1 komentarz | 9 406 odsłon | Łukasz Dulowski
Niewybuch został znaleziony w czwartek przed południem na podwórku Przedszkola Samorządowego nr 1 przy Kościuszki w Trzebini.
1
Pocisk artyleryjski sparaliżował centrum Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z II wojny światowej, wykopali robotnicy wykonujący prace ziemne.

O przebiegu działań opowiada w rozmowie z „Przełomem" starszy kapitan Dominik Głogowski z chrzanowskiej PSP, dowódca akcji:

- Zgłoszenie dotyczyło odgrzebania pocisku artyleryjskiego przez koparkę podczas prac ziemnych. Miało to miejsce na podwórku przedszkola. Od razu wyznaczyliśmy strefę bezpieczną. Z najbliższych budynków ewakuowaliśmy 135 osób. Chodzi o przedszkole, obiekty wielorodzinne oraz sklepy. Policja zadzwoniła po grupę pirotechniczną. Pirotechnicy stwierdzili jednak, że pocisk jest na tyle duży, iż należy wezwać wojskowy patrol saperski. Saperzy sprawdzą również, czy pod ziemią nie znajdują się dodatkowe pociski - informuje st. kpt. Dominik Głogowski.

W czwartek, w godzinach wczesnopopołudniowych, nie można było ani przejść, ani przejechać fragmentem ul. św. Stanisława i Narutowicza, w sąsiedztwie Przedszkola Samorządowego nr 1. Zamknięty był też ślepy odcinek ul. Kościuszki, odchodzący od Narutowicza.