Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Gmina Chrzanów bierze się za sprzątanie reklam w mieście

04.10.2022 14:30 | 6 komentarzy | 3 542 odsłony | Grażyna Kaim

Do 19 października można składać uwagi do projektu uchwały krajobrazowej w Chrzanowie. Powinni się nią zainteresować szczególnie przedsiębiorcy, bo wprowadzi wiele zmian dotyczących umieszczania reklam w gminie, szczególnie w centrum miasta.

6
Gmina Chrzanów bierze się za sprzątanie reklam w mieście
Uchwała krajobrazowa ma uporządkować kwestie reklam zarówno przy drogach jak i na budynkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Chodzi o uporzadkowanie kwestii związanej z ulicznymi billboardami, plastikowymi banerami i innymi tablicami reklamowymi, a także szyldami umieszczanymi na budynkach, informującymi o tym, jakie znajdują się w nich firmy.

Plan jest taki, żeby jeszcze w tym roku (najprawdopodobniej w grudniu) odbyło się głosowanie rady miejskiej nad tą uchwałą. Będzie to możliwe, jeśli podczas trwającego wyłożenia dokumentu nie pojawią się jakieś istotne uwagi.

Największe ograniczenia, jeśli chodzi o zamieszczanie reklam przewidziane są w centrum miasta. Uchwała określa je jako teren otoczony ulicami: Kamieńskiego, Sikorskiego, Podwale, Sienną, Focha i Oświęcimską. Szczegółowy jej zasięg można sprawdzić TUTAJ.

Z centrum mają zniknąć np. banery reklamowe z ogrodzeń. Uchwała określa też formy reklam, jakie mogą się w centrum pojawić.

Chrzanowska uchwała krajobrazowa to bardzo trudny dokument. Zawiera obszerny zbiór szczegółowych definicji różnych nośników reklamy, dokładny opis ich gabarytów, kształtu, proporcji, odległości pomiędzy nimi i ich maksymalną liczbę na określonej nieruchomości (budynku czy działce).

O uchwale krajobrazowej przeczytacie też w jutrzejszym papierowym wydaniu „Przełomu" a już dziś wieczór w wydaniu elektronicznym na kiosk.przelom.pl

Projekt uchwały dostępny jest na stronie gminy Chrzanów