Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Baseny mają działać do końca roku bez zmian. Co dalej?

01.10.2022 15:00 | 8 komentarzy | 8 220 odsłon | Natalia Feluś

Podwyżki cen biletów i ochłodzenie wody na basenie, a także ograniczenie działania saun - to prawdopodobne scenariusze na pływalniach krytych na przyszły rok.

8
Baseny mają działać do końca roku bez zmian. Co dalej?
Jak będą działać baseny w przyszłym roku?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Zarządcy basenów w trzech gminach: Chrzanowie, Trzebini i Libiążu zgodnie przyznają, że zamknięcie obiektów to ostateczność. Jeszcze do końca roku kalendarzowego trzy kryte pływalnie będą funkcjonować jak do tej pory. Co będzie później?

Chłodniejsza woda

Przetarg na dostawcę energii elektrycznej trwa. Jak informuje Jarosław Babiec, prezes Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Trzebini, zarządca krytej pływalni Aqua Planet, już teraz wiadomo, że kwoty w założeniach przetargowych są zdecydowanie wyższe niż te dotychczasowe. Trzeba więc szukać oszczędności.

Prezes rozważa ograniczenie zużycia energii poprzez redukcję oświetlenia i godzin funkcjonowania sauny.

- Byłaby czynna wyłącznie po południu. Rozważamy też obniżenie temperatury wody o stopień lub dwa - mówi Jarosław Babiec, jednocześnie zaznaczając, że cały czas ma na uwadze potrzeby i oczekiwania klientów. Warunki korzystania z basenu muszą pozostać komfortowe, ale trzeba sobie jakoś poradzić z opłatami. Prezes potwierdza też możliwość wprowadzenia w przyszłym roku podwyżek cen biletów, ale jednocześnie podkreśla, że nie bardzo dotkliwych.

Sauny za drogie

Również burmistrz Libiąża szuka oszczędności, aczkolwiek libiąski park wodny, który otwarty został w kwietniu tego roku, jest zabezpieczony "cenowo" jeszcze na cały 2023 rok. Przetarg na dostawę energii dla gminy Libiąż obejmuje dwa lata. Jednak już teraz Jacek Latko przyznaje, że sytuacja związana z podwyżkami cen za media i inne usługi jest dramatyczna. Zapowiada debatę z radnymi, jak zmniejszyć koszty utrzymania tak dużego obiektu, jak nowy park wodny.

- Na początek ograniczymy funkcjonowanie saun do godzin wczesno porannych i popołudniowych. Także w weekendy sauny będą czynne, bo wtedy jest duża frekwencja - podaje zwracając uwagę, że kryzys już się zaczął, a w okresie zimowym będzie jeszcze gorzej. - Musimy przygotować się na to, że będą zapadać niepopularne decyzje - dodaje.

Burmistrz Chrzanowa zapytany o basen mówi, że na razie nie planuje żadnych radykalnych kroków. Jak długo będzie to możliwe, tak długo obiekt będzie pracował bez zmian.

O szczegółowych kosztach utrzymania basenów w trzech gminach piszemy w bieżącym wydaniu Tygodnika "Przełom" do kupienia TUTAJ.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.