Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowska Północ spróbuje wybrać radę. Dzisiaj drugie podejście

28.09.2022 07:50 | 0 komentarzy | 2 267 odsłony | Łukasz Dulowski
Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 07:51
W środę, o godz. 17, odbędą się w MOKSiR-ze ponowne wybory do Rady Osiedla Północ-Tysiąclecie w Chrzanowie. Za pierwszym razem nie było frekwencji.
0
Chrzanowska Północ spróbuje wybrać radę. Dzisiaj drugie podejście
Osiedle Północ w Chrzanowie. FOT. Paweł Studziński/PRZEŁOMowe Kadry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przez ostatnie lata na takie zebrania przychodziło ponad 200 osób i nie brakowało chętnych do działania w radzie. Nie możemy chować głowy w piasek, tylko jako radni musimy ten problem przemyśleć. Jedno rozwiązanie jest takie, że rady osiedlowe to przeżytek i trzeba je zlikwidować po zakończeniu czteroletniej kadencji, drugie - to dać tym jednostkom większe uprawnienia - mówił na sesji radny Janusz Jedynak, były przewodniczący tej rady osiedlowej.

- Wiele osób jest niezadowolonych z tego, co się dzieje w Chrzanowie i m.in. dlatego nie chcą działać w radach osiedlowych - stwierdza Dorota Radym, w poprzedniej kadencji członek zarządu Rady Osiedla Północ-Tysiąclecie.

Radny Marcin Krauz, przewodniczący komisji prawa i samorządu terytorialnego, zapowiada koordynowanie szeroko zakrojonych prac nad zmianą statutu gminy w zakresie funkcjonowania rad osiedlowych.