Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Aleja Henryka jeszcze długo poczeka na remont

22.09.2022 11:30 | 2 komentarze | 2 182 odsłony | Natalia Feluś

Z kosztorysu wynika, że za odnowę tej reprezentacyjnej ulicy miasta, trzeba zapłacić co najmniej 40 mln zł. Na razie takich pieniędzy gmina nie ma.

2
Aleja Henryka jeszcze długo poczeka na remont
Na razie nie ma pieniędzy na rewitalizację al. Henryka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podaje burmistrz Chrzanowa, na razie istnieje tylko program funkcjonalno-użytkowy dla rewitalizacji al. Henryka, czyli dokumentacja umożliwiająca ogłoszenie postępowania przetargowego na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Jednak z kosztorysu wynika, że za odnowę tej ulicy miasta trzeba zapłacić 40 mln zł.

- Za własne pieniądze tego nie zrobimy w takim zakresie jakbyśmy chcieli, czyli kompleksowo - mówi Robert Maciaszek.

Burmistrz ma na myśli m.in. wymianę wszelkich instalacji pod aleją czy odbudowę nawierzchni zewnętrznej na całej długości ulicy. Wiąże się to także z zagospodarowaniem terenu i budynków po byłej policji.

Jakiś pomysł już jest, bo celem tej rewitalizacji jest otwarcie ul. Dobczyckiej na park miejski, by można było przejść z rynku bezpośrednio do parku. Oznacza to wyburzenie garaży za byłą komendą policji przy al. Henryka. To bardzo stary pomysł, który wciąż nie może się doczekać realizacji.

Nadzieją dla alei są więc na razie fundusze europejskie, które do Polski wciąż nie trafiły. Nie są więc na razie ogłaszane żadne nabory na dotacje. A na to liczy Chrzanów.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.