Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zero tolerancji dla żuli

21.09.2022 16:00 | 16 komentarzy | 8 279 odsłon | Natalia Feluś

Takim hasłem burmistrz Chrzanowa podsumował poniedziałkowe spotkanie w Urzędzie Miejskim poświęcone tematowi pijaństwa na alei Henryka.

16
Zero tolerancji dla żuli
Posiedzenie w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie z udziałem mieszkańców i przedsiębiorców w sprawie pijaństwa na alei Henryka. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Robert Maciaszek zaproponował wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu nocą, między godziną 23 a 6 rano.

- Taki zakaz trzeba wprowadzić we wszystkich dzielnicach mieszkalnych, by przyniosło to zamierzony skutek - przekonywał.

Zakazanie handlu alkoholem tylko na alei Henryka nadal umożliwiałoby zainteresowanym zakup trunków w innych, pobliskich sklepach.

To jeden z wniosków płynących z posiedzenia. Drugim rozwiązaniem pijaństwa, a co za tym idzie dokuczliwego nocnego hałasu ma być nakładanie na pijących w miejscach publicznych mandatów. Do tej pory policja stosowała wobec tych osób głównie upomnienia. Jak argumentował burmistrz, zwiększenie liczby nakładanych mandatów i wniosków kierowanych do sądu o areszt pomogłoby ukrócić uliczne pijaństwo.

Więcej na temat poniedziałkowego spotkania burmistrza, radnych, mieszkańców i przedsiębiorców z al. Henryka znajduje się w bieżącym wydaniu tygodnika "Przełom" do kupienia w punktach sprzedaży oraz w wersji elektronicznej TUTAJ.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.