Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Czterech oferentów walczy w przetargu o wywóz o naszych śmieci na grube miliony

09.09.2022 12:30 | 3 komentarze | 6 830 odsłon | Alicja Molenda
Dzisiaj w ZMGK Chrzanów otwarto oferty w przetargu na wywóz odpadów komunalnych z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża. Są aż cztery. Między najdroższą a najtańszą jest ogromna różnica.
3
Czterech oferentów walczy w przetargu o wywóz o naszych śmieci na grube miliony
Trwa przetarg na odbiór śmieci z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża Fot. Hanka Horakova z pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszyscy rynkowi gracze ubiegający się o zlecenie ZMGK Chrzanów są na lokalnym rynku znani. Jeśli nie działają na zlecenie związku, to świadczą usługi firmom lub instytucjom poza systemem.

Nowinką przetargową oprócz duzego rozrzutu cen jest to, że w gronie oferentów jest konsorcjim (Eneris-AVR) zawiązane na użytek przetargu. Przypomnijmy, że kilka lat temu AVR SA startował w konsorcjim z MIKI Mieczysława Jakubowskiego i to konsorcjum przetarg wygrało. Obecnie AVR SA realizuje wywóz śmieci na zlecenie związku samodzielnie. W kolejnych latach chciałoby to robić wspólnie z Enerisem.

Obecny przetarg dotyczący odbioru i wywozu śmieci obejmuje 2,5 roku. ZMGK Chrzanów skłonny jest zapłacić wykonawcy za wywóz maksymalnie 56 204 604 zł brutto. Jak ma się ta kwota do złożonych ofert?

1. Konsorcjum Eneris Ekologiczne Centrum Utylizacji z Jaroszowca i AVR SA z Krakowa proponują za usługę 52 979 147 zł

2. ALBA MPGK sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej - 55 288 062 zł

3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI Mieczysława Jakubowskiego z Krakowa - 41 598 190 zł

4. ZGK z Bolesławia sp. z o.o. - 53 994 868 zł

Najniższa i najwyższa cena różnią się aż o 14 milionów! To jest niebywała różnica.

Jak się okazuje, związek był skłonny zapłacić za usługę więcej niż zaoferował każdy z wykonawców.

Teraz komisja przetargowa przystąpi do analizy ofert. Zapewne staje przed trudnym zadaniem, gdyż już na etapie ogłoszenia, zamówienie budziło wiele pytań i wątpliwości oferentów. Dwóch z nich (Eneris i Alba) złożyło w sprawie warunków zamówienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie.

Teraz czekamy więc na wyniki przetargu. To od jego wyniku zależy m.in., ile w nowym roku zapłacimy za wywóz śmieci z naszych domów.