Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Minister Andrzej Adamczyk z tytułem „Zasłużony dla powiatu krakowskiego”

31.08.2022 14:00 | 11 komentarzy | 2 300 odsłony | Ewa Solak
W środę podczas sesji Rady Powiatu Krakowskiego wręczono ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi wyjątkowe wyróżnienie.
11
Minister Andrzej Adamczyk z tytułem „Zasłużony dla powiatu krakowskiego”
Minister Andrzej Adamczyk otrzymuje tytuł "Zasłużony dla powiatu krakowskiego". Akt nadania wręcza przewodniczący rady Piotr Goraj. Od lewej stoją: wiceprzewodniczący rady Marek Piekara, wiceprzewodnicząca rady Alicja Wójcik i starosta krakowski Wojciech Pałka. FOT. Krzysztof Kamiński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z inicjatywy przewodniczącego rady, Piotra Goraja odznaczono ministra tytułem „Zasłużony dla powiatu krakowskiego".

Andrzej Adamczyk pochodzi z Krzeszowic, gdzie mieszka z rodziną. Od 2005 r. jest posłem na Sejm RP V, VI, VII, VIII i IX kadencji. Wcześniej, jako radny powiatu krakowskiego przez dwie kadencje przewodniczył Komisji Infrastruktury.

Specjalizuje się w tematyce infrastruktury drogowej i kolejowej oraz budownictwa. Jest członkiem Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

- Trzeba być odważnym, żeby podejmować trudne zadania. Ale tylko ludzie odważni realizują rzeczy, które innym wydają się niemożliwe - stwierdził minister Andrzej Adamczyk, dziękując za docenienie jego działań w powiecie krakowskim.

Ludzie:

Andrzej Adamczyk

Andrzej Adamczyk

Polski polityk i samorządowiec.