Policjanci oświęcimskiej komendy policji rozpracowali ośmioosobową grupę działającą na terenie powiatu oświęcimskiego oraz powiatu bielskiego. Łącznie jej członkowie dostali 26 zarzutów.
Przez kilkanaście ostatnich miesięcy w powiecie oświęcimskim dochodziło do rozbojów, kradzieży z włamaniem, a także handlu narkotykami.
Oświęcimscy policjanci ustalili, że związek z nimi ma grupa mężczyzn w wieku od 19 do 52 lat. W jej skład wchodzili czterej mieszkańcy gminy Kęty, mieszkaniec Oświęcimia, mieszkaniec gminy Oświęcim, mieszkaniec gminy Osiek oraz mieszkaniec Chrzanowa.
Mundurowi postanowili ich zatrzymać i przeszukać ich posesje. Odnaleźli i zabezpieczyli kilka rowerów pochodzących z kradzieży. Odzyskali sprzęt muzyczny skradziony z samochodu w Oświęcimiu. Zabezpieczyli też kilkanaście łopat do śniegu skradzionych z magazynu w Czańcu w powiecie bielskim oraz narzędzia służące sprawcom do popełniania przestępstw.
Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji, na podstawie zebranych dowodów zatrzymanym przedstawiono 26 zarzutów. Za posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kradzież do 5 lat więzienia. Za kradzież z włamaniem natomiast do 10 lat, a za rozbój do 12 lat pozbawienia wolności.
Tooomek19:59, 24.08.2022
Słyszałem o zorganizowanej grupie przestępczej ale nie o zatrzymanej...
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Można podziwiać dzieło konserwatorów
To jakieś kompletne dno to muzeum Cor, trzebińska historia leży a oni zajmują się Szehteramu czy innymi bydlakami z Izraela. Wam peron odjechał
Tak dla Polski
10:27, 2025-05-09
Przed zimą będą światła pod Lidlem
A morze KOLEJ linową
lok
10:09, 2025-05-09
Można podziwiać dzieło konserwatorów
Fragment z lewej strony pochodzi z modlitwy "Zikhronot" (Wspomnienia), która jest częścią Musafu dodatkowej modlitwy na Rosz Haszana, Pięknie <3
Ran Adi
09:56, 2025-05-09
Jedyny taki parking na osiedlu został zamknięty
Dlaczego Nadleśnictwo Chrzanow ma utrzymywać parking, niech władze miasta zaczną działać uregulować sprawy geodezyjne.
Miro
09:48, 2025-05-09