Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Krótki trening i znakomite efekty. Poznaj EMS

19.08.2022 09:40 | 0 komentarzy | 1 235 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wśród nadmiaru obowiązków, doba często wydaje się być za krótka. Ciężko jest znaleźć czas na dbanie o sylwetkę i zdrowie, a jak wiadomo tylko regularna aktywność fizyczna przynosi oczekiwane rezultaty. Rozwiązaniem tego problemu może być trening EMS. Czym jest?
0
Krótki trening i znakomite efekty. Poznaj EMS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Trening EMS - o co w tym chodzi?

Trening EMS polega na tym, że osoba ubrana w specjalny kombinezon wykonuje ćwiczenia fizyczne w pozycji izometrycznej. Kombinezon ten jest wyposażony w elektrody. Elektrody są umiejscowione w odpowiednich miejscach, a ich zadaniem jest stymulacja mięśni do skurczu. Stymulacja ta odbywa się za pośrednictwem impulsów elektrycznych. Impulsy elektryczne są odczuwalne przez ćwiczącego, ale nie sprawiają mu bólu. Takie połączenie aktywności fizycznej z elektrycznym pobudzaniem mięśni sprawia, że trening jest o wiele bardziej wydajny i skuteczniejszy niż zwykłe ćwiczenia.

Trening EMS może być wykonywany niezależnie od wieku i płci, jednak istnieją pewne choroby i schorzenia, które są do niego przeciwwskazaniem. Są to m.in.: ciąża, problemy z układem krążenia i oddechowym, elektroniczne i metalowe implanty w miejscu przepływu prądu.

Trening EMS - idealne rozwiązanie dla zabieganych osób

Jedną z najczęściej przedstawianych zalet, którą posiada trening EMS jest krótki czas ćwiczeń. Kiedy chodzimy na siłownię lub zajęcia sportowe jedna wizyta trwa zazwyczaj 1,5-2h. Tymczasem, trening EMS to tylko 20-30 min. Co więcej, według badań jeden taki trening EMS odpowiada 1,5-3h spędzonym na wykonywaniu tradycyjnych ćwiczeń. Poza tym, żeby widzieć i czuć efekty, trening EMS wystarczy robić zaledwie raz na 6 dni, a nie tak jak w przypadku siłowni - 3-4 razy na tydzień. Jak widać, ten rodzaj treningu jest doskonały dla osób, których grafik jest wypełniony po brzegi, a mimo to chcą ćwiczyć i dbać o zdrowie i dobry wygląd.

Oprócz krótkiego czasu ćwiczeń, do najważniejszych zalet ćwiczeń EMS można zaliczyć:

  • uniwersalność - trening EMS jest odpowiedni dla wszystkich niezależnie od płci, wieku i umiejętności,

  • możliwość personalizacji treningu w celu osiągnięcia oczekiwanych efektów - np. zwiększenie siły, walka z tłuszczem i cellulitem, zwiększenie wydajności, poprawa motoryki,

  • szybkie i widoczne efekty w krótkim czasie,

  • trening EMS może pomóc osobom wymagającym intensywnej fizjoterapii, np. przy zaniku mięśni,

  • intensywność treningu można łatwo zmieniać dzięki regulacji siły impulsu,

  • trening EMS aktywizuje również mięśnie głębokie,

  • trening EMS nie jest kontuzjogenny.

Trening EMS - jak przebiega?

Trening EMS jest treningiem bezpiecznym, o ile osoba ćwicząca nie posiada schorzeń lub chorób będących przeciwwskazaniem do wykonywania tego rodzaju ćwiczeń. Z tego względu, przed przystąpieniem do treningu z osobą mającą ćwiczyć zostaje przeprowadzany wywiad z lekarzem, trenerem lub fizjoterapeutą. Dzięki temu, ryzyko wystąpienia nieprawidłowości podczas lub po ćwiczeniach jest znikome. Podczas rozmowy ustalane są także oczekiwane efekty, które chce osiągnąć ćwiczący oraz przedstawiane ogólne zasady treningu. To również czas na pytania i odpowiedzi.

Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie osoby ćwiczącej. Musi ona ubrać dopasowany do ciała strój. Następnym krokiem jest ubranie poszczególnych elementów kombinezonu wyposażonych w elektrody. Jest to kamizelka, której elektrody stymulują mięśnie brzucha, klatki piersiowej oraz pleców, pas biodrowy stymulujący pośladki oraz opaski na ramiona i uda stymulujące mięśnie rąk i nóg. Mogłoby się wydawać, że tak skonstruowany kombinezon jest ciężki i powoduje dyskomfort podczas noszenia. Jest to jednak nieprawda - kombinezon jest stosunkowo lekki i nie ogranicza ruchów. Dodatkowo, współpracuje on z dedykowanym komputerem, który jest obsługiwany przez trenera.

W czasie treningu, instruktor kontroluje moc impulsów elektrycznych i pilnuje żeby były one optymalne. Moc impulsów jest regulowana oddzielnie dla każdej partii ciała. Tak przygotowana pod względem ubioru osoba może przystąpić do treningu. Powinna ona wykonywać polecenia trenera, który dobiera do niej ćwiczenia uwzględniając jej możliwości i potrzeby. Trening trwa zazwyczaj 20-30 min. Po jego zakończeniu, ćwiczący oddaje kombinezon i może udać się do domu.


Materiał promocyjny