Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

130-letnia kamienica w Chrzanowie pójdzie pod młotek

02.07.2022 08:45 | 0 komentarzy | 7 999 odsłon | Łukasz Dulowski

AKTUALIZACJA

Będzie można kupić od gminy budynek przy Fabrycznej 17 w Chrzanowie. W ostatnim czasie trwa „wyprzedaż" obiektów komunalnych.
0
130-letnia kamienica w Chrzanowie pójdzie pod młotek
Na przetarg zostanie wystawiony niezamieszkały budynek przy Fabrycznej 17 w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiceburmistrz Jolanta Zubik mówiła na sesji rady miejskiej o wysokich kosztów modernizacji budynku przy Fabrycznej 17.

- Stan techniczny jest bardzo zły. Przede wszystkim chodzi o drewniane stropy. Trzeba zmienić układy mieszkań, bo nie ma w nich łazienek ani ubikacji. Jest problem z kominami, uciepłownieniem - wyliczyła wiceburmistrz.

Skontaktowała się z nami jedna z byłych lokatorek tej kamienicy. Twierdzi, że tylko w dwóch mieszaniach nie było łazienek i ubikacji. Ponadto lokale były wyremontowane.

Radni zgodzili się, żeby kamienicę wystawić na licytację.

Ceglany budynek przy Fabrycznej 17 w Chrzanowie powstał w 1890 r. Znajduje się w nim 10 lokali mieszkalnych i 3 lokale użytkowe. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 1050 mkw. Obecnie jest to pustostan.

Kamienice sprzedane
Przypomnijmy, że w zeszłym roku udało się gminie sprzedać dwukondygnacyjną, niepodpiwniczoną kamienicę z 1889 r. przy Zielonej 5. Ostatecznie za 385 tys. zł kupiła ją spółka Grupa FIN z Alwerni, zajmująca się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. Roboty porządkowe we wnętrzu idą pełną parą.

Z kolei kamienica pod adresem 3 Maja 5, pochodząca z 1912 r., mieszcząca 7 lokali poszła za 670 tys. zł. Trafiła do spółki Brick Estate z Gliwic.

Kamienice do sprzedaży
Radni zgodzili się również, żeby wystawić na przetarg kamienice przy Grunwaldzkiej i Krakowskiej.
Pierwsza z nich to dwukondygnacyjny obiekt przy Grunwaldzkiej 4, na rogu skrzyżowania z Jagiellońską. Częściowo jest jeszcze zamieszkały, ale znajduje się w bardzo złym stanie technicznym.

Druga kamienica, wizualnie będąca w lepszym stanie, stoi przy Krakowskiej 6. Na pewno dach i drewniane stropy są do wymiany. Od wielu lat pozostaje niezamieszkała. Obecnie tylko w jednym lokalu na parterze działa sklep z różnymi tanimi rzeczami, po kilka złotych za sztukę.

Obiema kamienicami administruje Miejski Zarząd Zasobów Komunalnych w Chrzanowie.