Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków droższy

01.07.2022 13:00 | 4 komentarze | 7 449 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Nowe ceny zaczną obowiązywać 4 lipca.
4
Przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków droższy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Przejazd przez punkt poboru opłat samochodem o dwóch osiach, czyli m.in. osobowym, kosztować będzie 13 zł (podwyżka o 1 zł).

Zmianie nie ulegnie cena za przejazd motocyklem. Nadal będzie wynosić 6 zł. Jednak przy płatności automatycznej, a nie gotówką czy kartą bankomatową, opłata zostaje zniesiona.

Przy automatycznym sposobie płatności tańszy o 3 zł będzie też przejazd samochodami o dwóch osiach.

Za pojazd 2 i 3 kategorii, czyli o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze, pojazd samochodowy o dwóch osiach z przyczepą oraz o trzech osiach, a także samochody o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepą trzeba będzie zapłacić 24 zł.

Przejazd pojazdu 4 kategorii będzie kosztował 40 zł. Mowa tutaj o pojazdach o trzech osiach z przyczepami i o więcej niż trzech osiach z przyczepami.
Podobna stawka została ustalona dla pojazdów, których wymiary, nacisk na oś lub ciężar przekraczają normy określone w przepisach o ruchu drogowym (kategoria 5).

Automatyczne metody płatności obejmują: elektroniczny pobór opłat A4Go i Telepass oraz videotolling z aplikacjami: Autopay, SkyCash, mPay, IKO oraz z kartami ORLEN Flota.