Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zmarł Henryk Sawka. Samorządowiec, działacz chrzanowskiej lewicy, pilot

21.06.2022 16:42 | 0 komentarzy | 4 520 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Nie żyje Henryk Sawka, radny powiatu chrzanowskiego. Odszedł w wieku 75 lat.
0
Zmarł Henryk Sawka. Samorządowiec, działacz chrzanowskiej lewicy, pilot
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
- Jego śmierć mnie zaskoczyła. Bardzo mi przykro. Wiem jedno - to wielka strata. Heniek był człowiekiem bardzo otwartym. Ludzie do niego lgnęli. Był ikoną chrzanowskiej lewicy - mówi Włodzimierz Korczyński, przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego.

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Henryka Sawki. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek otwarty na problemy innych, niezwykle życzliwy, bezinteresowny, o wielkim sercu. Przyjaciel - powiedział „Przełomowi" Sławomir Mąsior, syn zmarłego jesienią zeszłego roku senatora Bogusława Mąsiora, który wraz z Henrykiem Sawką był jednym z najbardziej znanych działaczy lewicy w powiecie chrzanowskim i łączyła go z nim wieloletnia przyjaźń.

Henryk Sawka urodził się 17.05.1947 r. w Przemyślu. Mieszkaniec Chrzanowa. Ukończył Dęblińską Szkołę Orląt, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, studia podyplomowe menadżerskie - zarządzanie finansami przedsiębiorstw. Z zawodu pilot, przez 20 lat latał na samolotach MIG-21. Wykładowca wrocławskiego AWF. W latach 1989-2004 był dyrektorem przedstawicielstwa PLL LOT w Katowicach. Uczestniczył też w pracach nad powstaniem portu lotniczego w Katowicach. Szefował też Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A. w Chrzanowie. Przewodniczył chrzanowskiemu SLD.

Pogrzeb Henryka Sawki odbędzie się w najbliższy piątek 24 czerwca o godz. 14:30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie (os. Kąty).