Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Niedługo zostanie wznowiony przejazd ulicą Trzebińską w Chrzanowie

07.06.2022 17:00 | 9 komentarzy | 10 435 odsłon | Marek Oratowski

Nowy most nad potokiem Luszówka na ulicy Trzebińskiej w Chrzanowie już stoi. Inwestycja została zgłoszona do odbioru przez nadzór budowlany.

9
Niedługo zostanie wznowiony przejazd ulicą Trzebińską w Chrzanowie
Do zakończenia prac została "kosmetyka", m.in. pomalowanie oznakowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że budowa nowego mostu na „krajówce" trwała od lutego. Zastąpi ten użytkowany od lat 30. Obiekt już stoi, ale nie jest jeszcze przejezdny.

- Roboty zostały ukończone w 99 procentach. Do dokończenia pozostało założenie balustrad przy schodach skarpowych, położenie drugiej warstwy żywicy na chodnikach i pomalowanie oznakowania poziomego na jezdni. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, malowanie oznakowania poziomego odbędzie się jutro. Został złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie, ale jeszcze nie wiemy kiedy nastąpi kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie wykonanej inwestycji i wydanie decyzji pozwalającej na udostępnienie mostu do ruchu - poinformała nas we wtorek Iwona Mikrut-Purchla, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Krakowie.

Przypomnijmy, że termin umowny zakończenia robót mija 14 czerwca. Niewykluczone, że droga zostanie udostępnione niedługo po tym czasie. Tym samym skończą się uciążliwe objazdy. Przez cały czas realizacji inwestycji był utrzymywany jedynie ruch pieszych.