Drużyna TME UKS SMS Łódź z Wiktorią Zieniewicz w składzie wywalczyła w niedzielę mistrzostwo Polski w piłce nożnej kobiet.
Zespół z Łodzi zapewnił sobie zwycięstwo w Ekstralidze na kolejkę przed końcem sezonu. W meczu przedostatniej serii spotkań UKS SMS pokonał na wyjeździe AZS UJ Kraków 2-1. To pierwsze w historii łódzkiego klubu mistrzostwo Polski w piłce nożnej kobiet.
Jedną z zawodniczek drużyny prowadzonej przez Marka Chojnackiego jest pochodząca z Trzebini Wiktoria Zieniewicz. W meczu w Krakowie zagrała pełne 90 minut i po zakończeniu spotkania wraz z koleżankami z zespołu mogła cieszyć się z sukcesu.
Występująca w obronie Wiktoria Zieniewicz pierwsze kroki w futbolu stawiała w UKS Trzebinia i MKS Trzebinia, grając w drużynach uczestniczących w rozgrywkach chłopięcych, aż do kategorii młodzików (przepisy PZPN dopuszczają taką możliwość).
Potem występowała w żeńskiej drużynie Bronowianki Kraków, skąd przeniosła się do TME UKS SMS Łódź.
W poprzednim sezonie wraz z zespołem zajęła drugie miejsce w Ekstralidze, zdobywając wicemistrzostwo Polski.
Wiktoria Zieniewicz od kilku lat mieszka w Łodzi. Z UKS SMS ma kontrakt obowiązujący do 2024 r. W ubiegłym roku zdała maturę. Obecnie studiuje dziennie na kierunku bezpieczeństwo narodowe na Uniwersytecie Łódzkim.
Czytaj również:
Para z Katowic wywalczyła mistrzostwo Chrzanowa
Dobra zabawa zamiast rywalizacji i stresu (WIDEO, ZDJĘCIA)
Noc Muzeów w Chrzanowie. Na gości czekały warsztaty, wystawa i chałwa (WIDEO, ZDJĘCIA)
Piłkarska sobota. Wygrana Gromca oraz porażki Chrzanowa i Libiąża w okręgówce
W Babicach szukają kandydatów do Gminnej Rady Seniorów
MKS Trzebinia poległ z wiceliderem, 56-latek zadebiutował w drużynie (WIDEO, ZDJĘCIA)

02.06.2026
KIEROWCĘ C+E. Trasy międzynarodowe - głównie Skand...

31.05.2026
WYNAJMĘ działki 919/9, 919/11 Trzebinia ul. Dąbrow...

13.05.2026
REMONTY łazienek, kuchni, itp. od podstaw-20 lat p...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Nowy gabinet stomatologiczny dla uczniów
Na zdjeciu sedzia pilkarski funkcjnariusz niemieckiej partii PO Gębala, Bartku powiesz ile doisz publicznych pienazkow z *%#)!& ia w stołek w eadzie nadzorczej CA w Krakowie gdzie zainstalowal cie Miszalski???? Taczki i won do Berlina, pajacu
Bążur
08:13, 2026-06-10
Na 800 metrach drogi będzie nowy asfalt
U wójta czy prezesa taki dobrobyt? Pewnie obaj z dobrej zmiany.
@hotin
08:10, 2026-06-10
Krwawy atak w gminie Krzeszowice – 18-latek cudem uszed
Chyba trochę duzi jak na podstawówkę albo długo żywił urazę.
coldin
07:57, 2026-06-10
Symboliczna złotówka za parkowanie
Połowa tych "inwalidów" jest zdrowa jak koń . Kartę inwalidy traktują jak darmowe miejsce parkingowe.
oIo
07:48, 2026-06-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz